Kocaeli'de sosyal belediyecilik örneği

Kocaeli'de evi yanan bir aileye belediye yen ev yaptırmak için kolları sıvadı. Evin betondan, tuğlaya, çimentodan ve boyaya tüm ihtiyaçlarını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi karşılayacak.

Kocaeli'de sosyal belediyecilik örneği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Ortaburun Köyü’nde evi yanan İbrahim Fidan’a yeni ev yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalarla vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda İzmit Ortaburun Köyü’nde elektrik kontağından çıkan yangın nedeniyle evini kaybeden Fidan ailesinin derdine Büyükşehir Belediyesi derman oldu. Büyükşehir Belediyesi, Fidan ailesine yanan evin yerine yenisinin yapılması için malzeme yardımında bulundu. 
 
İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI
İnşaat çalışmaları başlayan ev, 80 metrekare genişliğinde olacak. Evin beton demir, tuğla, çimento, fayans ve yer karoları, kum, çatı malzemesi, kapı, pencere, yer döşeme tahtası ve boyası Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı. Ev sahibi İbrahim Fidan, “Büyükşehir Belediyesi bize gereken desteği verdi Allah razı olsun. İnşallah bir ay sonra evimize yerleşeceğiz” dedi.

Yazar: Haberci
kocaeli haberleri evi yanan aileye yeni ev
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı