Ege'de dalgalar arasında can pazarı 1 bebek kayıp

Ege Denizi'ne açılan göçmenleri taşıyan bot alabora oldu. 1'i bebek 2 kişi denizde kayboldu. 93 kişi balıkçılar, özel timlerce yapılan operasyonla kurtarıldı. Yaşanan bu olay Suriyelilere korku dolu anlar yaşattı.

Ege'de dalgalar arasında can pazarı 1 bebek kayıp

İzmir'de kaçak bot üretimi yapanların yakalanmasının ardından üzücü haber Aydın'dan geldi. Mültecileri taşıyan bot, dalgaların arasında alabora oldu. 93 göçmen soğuk Ege sularına düştü. 1'i bebek, 2 kişi denizde kayboldu. Balıkçılar göçmenleri kurtardı. Kayıplar aranıyor. 

Aydın'ın Didim İlçesi, Taşburun Koyu mevkiinde gece saatlerinde yasa dışı yollardan Yunanistan'a gitmek için botla açılan 39 Suriyeli göçmen, balıkçılar ve Sahil Güvenlik ekipleri tarafından sabah saatlerinde kurtarıldı. Sağ kurtulan göçmenler, Didim Devlet Hastanesi'ndeki kontrollerinin ardından Didim Sahil Güvenlik Komutanlığı'na sevk edildi. Daha sonra Akköy Jandarma Komutanlığı'na götürülen göçmenlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

4 AYLIK BEBEK KAYIP
Kayıp olduğu bildirilen biri 4 aylık bebek 2 kişinin bulunması için Sahil Güvenlik ve jandarma ekipleri tarafından havadan ve denizden kurtarma operasyonu başlattı. Kurtarılan 39 Suriyeli arasında 9 çocuk, 1 bebek ve 5 kadının olduğu öğrenildi. 

ARAMA YAPARKEN BAŞKA MÜLTECİ YAKALANDI
Sahil Güvelik ekipleri, kayıp 2 göçmen için arama çalışmaları başlattığı saatlerde yine aynı mevkiide yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmek isteyen 54 kişilik bir Suriyeli grubu daha yakalandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından yakalanan göçmenlerin, Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndaki işlemlerinin ardından jandarmaya teslim edileceği öğrenildi.

KAÇIŞ NOKTALARI TUTULDU
Suriyeli göçmenlerin kış mevsimi gelmeden Yunanistan'a göç etme isteği, ölümleri beraberinde getirirken, Sahil Güvenlik ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri çalışmalarını kaçış noktalarında yoğunlaştırdı.

Yazar:
mülteciler kurtarıldı yakalanan mülteciler denize düşen bebek
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.