Alman dalgıç ölü olarak Akdeniz'den çıktı

Alanya'da su altı mağarasına dalan Alman turistin cesedine ulaşıldı. Su altı mağarasını keşfetmek için dalan turisti arama çalışmaları sonuç verdi. Cansız bedeni Akdeniz'den çıkartıldı. Alman dalgıcın, yasak bölüme girip yolunu kaybettiği iddia ediliyor.

Alman dalgıç ölü olarak Akdeniz'den çıktı

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Fosforlu Mağara'nın altındaki su altı mağarasını incelemek için dalış yapan 33 yaşındaki Alman turist Frank Ehlink'in cansız bedenine yaklaşık 24 saat sonra ulaşıldı.

Antalya’nın Alanya'da ilçesinde su altı mağarasına dalan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Alman turistin cesedi Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekipleri tarafından bulundu. Edinilen bilgilere göre, bir dalgıç okuluna ait grupla beraber dün saat 15:00'de dalmaya giden Alman turist Frank Ehlink, Fosforlu Mağara olarak bilinen su altı mağarasına dalışa geçti ancak geri dönmedi.

24 SAAT SUDA KALDI
Alman turistin su yüzeyine çıkmaması üzerine dalış grubu yetkilileri durumu sahil güvenliğe bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen Alanya Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı'na bağlı ekipler turiste ulaşmak için çalışma başlattı. Turistin cesedi ekiplerin çalışması sonucu yaklaşık 24 saat su altında kalan ceset su yüzeyine çıkartıldı. Sahil Güvenlik Botu'na alınan turistin cesedi otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken savcılık olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

YASAK BÖLÜME DALMIŞ
Fosforlu Mağara'da çok sayıda dalgıç bugüne kadar can verdi. Dalgalı suda girilmesi tehlikeli olan mağaradan son çıkan ceset Alman turiste ait oldu. Bölgede 1998 yılında yine bir dalgıç ölmüştü. Mağaranın sonunda yasak bölüm bulunuyor. Ölen turistin de bu bölgeye girdiği ve yolunu kaybederek, su altında can verdiği düşünülüyor. 

Yazar: Haberci
Alman dalgıç cesedi alanya fosforlu mağara ölümleri ölen dalgıçlar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı