Yerel gazete alana altın ödülü

Malatya'da yerel gazetelerin desteklenmesi amacıyla hazırlanan proje kapsamında altın dağıtılıyor. İşyerinde 3 adet yerel gazete olan işyeri sahibine kurayla altın veriliyor. Örnek kampanyaya destek büyük.

Yerel gazete alana altın ödülü

Basın İlan Kurumu (BİK) Malatya Şubesi ile Kahveciler Esnaf Odası tarafından hazırlanan 'Yerel gazete al, altın kazan' projesi bu ayda işyeri sahiplerine altın kazandırmaya devam ediyor. 

ESNAFA ALTIN KAZANDIRIYOR
Proje kapsamında Malatya'daki Mücelli Caddesi, Hamidiye Mahallesi Derme Sokak, Turgut Temelli Caddesi, Niyazi Mısri Caddesi, Turgut Temelli Caddesi Kığılı Cami civarı, İsmetiye Mahallesi ile Emeksiz Caddesi mevkiindeki kıraathane, çay ocağı ve kafeler ziyaret edilerek, işyerinde en az 3 yerel gazete bulunduran mekanlar tespit edildi. Daha sonra bu mekanların isimleri kurayla tespit edildi. Mahmut Sezgin isimli esnafa Ekim ayı altın hediyesi verildi. İsmetiye Mahallesi Buğra Sokak 2 numaralı binada bulunan Sezgin Çay Ocağı işletmesinin sahibi esnaf Mahmut Sezgin, çektiği kurada kendi ismini çıkartarak, altın hediyesinin sahibi oldu. 

100 YIL SONRAYA ARŞİV
1 Temmuz 2015 tarihinde hayata geçirilen ve Aralık ayı sonunda tamamlanacak olan “Yerel gazete al, altın kazan” projesi kampanyasının Ekim ayı çalışması tamamlanığını söyleyen BİK Malatya Şubesi Müdürü Nihat Abacı, internetin yaygınlaştığı günümüzde gazete satışlarının azaldığına dikkat çekti. Abacı, “Evet bilişim çağındayız. Vatandaş, haberleri bir gün önceden sosyal medyadan öğrenebiliyor. Ancak, internet, sanal ortam. Bugün var, yarın birkaç yıl sonra, örneğin 100 yıl sonra o ildeki gelişmeleri vatandaş nasıl öğrenilebilecek. Gazete, basılı medya bu konuda öne çıkıyor. Eğer bir gazete yanmadığı ve üzerine su gelmediği sürece, 100 yıl sonra o şehirde ne olmuş, gazete arşivlerinden öğrenilebilir. Bu nedenle, internet sanal, gazete ise kalıcıdır” dedi.

Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Hacı Karanfil de, istişare toplantılarından sonra her ay yapılan bir çekilişle, kıraathane, çay ocağı ve kafelerden birine altın hediye vermeye başladıklarını belirtti. 

Yazar: Haberci
gazete alana altın hediye malatya haberleri yerel gazete kampanyası
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.