Otobüsle kaçmaya çalışan 42 Afgan Tokat'ta yakalandı

İran sınırını geçtikten sonra Ağrı'dan İstanbul'a gitmeye çalışan Afganistanlı 42 kaçak göçmen bindikleri otobüste yakayı ele verdi. Kaçak göçmenler karnı doyurulduktan sonra Emniyet'e götürüldü.

Otobüsle kaçmaya çalışan 42 Afgan Tokat'ta yakalandı

Afganistan'dan kaçmak isteyen mülteciler, İran üzerinden Türkiye'ye giriş yaptı. Yasa dısı yollarla ülkeye giren göçmenler Ağrı'dan otobüse binerek, İstanbul'a hareket etti. Polis Tokat Turhal'da otobüsü durdurdu ve mültecileri Emniyet'e götürdü. 

GÜNLERDİR AÇ GEZİYORLARDI
Gelen ihbar üzerine Turhal otobüs terminalinde durdurulan otobüste yapılan aramada 42 Afgan uyruklu göçmen olduğu belirlendi. Yakalanan göçmenlerin karnı doyuruldu. Ekmek, çorba, pilav ve sulu etli yemekten oluşan bir menü köpük tabaklarda mültecilere dağıtıldı. Kadın, erkek mültecilerin günlerdir yollarda olduğu ve çok az gıda yiyebildiği öğrenildi. 

SINIR DIŞI EDİLECEKLER
İnsani yardımların yapılmasının ardından yasal işlemlerinin yapılması için bir otobüsle Turhal İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Yakalanan kaçakların arasında gençlerin çoğunlukta olduğu görüldü. Kaçak göçmenlerin, hafta sonunu Turhal’da geçirecekleri, pazartesi günü Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne sevk edileceği öğrenildi. Yakalanan mültecilere ayrıca sınır dışı 'deport' uygulaması yapılacağı, en yakın sınıra götürülüp, serbest bırakılacağı öğrenildi.

Yazar:
Yakalanan mülteciler tokat haberleri otobüsle kaçan mülteciler
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Weecomi Markası ile Dünyaya Yazılım Satıyor
Weecomi Markası ile Dünyaya Yazılım Satıyor
Twitter'dan 280 karakter atağı
Twitter'dan 280 karakter atağı