EDAŞ Müdürü'ne ikinci kaçak şoku

CLK Akdeniz Enerji Alanya Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa'ya ikinci kaçak şoku. Daha önce 'kaçak elektrik' kullandığı görülen müdürün bu kez de evini kaçak yaptığı tespit edildi. Belediye 22 bin TL kaçak inşaat cezası kesti.

EDAŞ Müdürü'ne ikinci kaçak şoku

Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (AKEDAŞ) Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa'nın kendine yaptığı ev inşaatının 'elektrik başvurusu olmadığı yani kaçak olduğu gerekçesiyle' panosunun mühürlenmesinin ardından bir ceza daha yediği öğrenildi. Tarla vasfında bir araziye 5 ay gibi bir sürede villa tipi bina yapan Akboğa'nın  kaçak yapı yaptığı tespit edildi. Alanya Belediyesi 21 bin 727 TL kaçak inşaat cezası kesti. 

ELEKTRİK ABONE BAŞVURUSU YOK MU?
Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa'nın elektrik dağıtımını üstlenen AKEDAŞ'ın Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa'nın Bıçakcı Mahallesi Topalaklı Mevkii'nde aldığı 2 bin 261 metrekare tarlaya ev yapması bazı konuları gündeme getirdi. Bölgede kontrol yapan ekipler, Müdür Akboğa'nın evinde inceleme yapmış ve 'Kaçak kullanım' tespit etmişti. Yani Akboğa'nın elektriği bağlı fakat o gün için sisteme işlenmiş bir abonelik evrakı yoktu. Panosu mühürlendi ve elektriği kesildi. Müdür'ün daha sonra yasal işlemleri yaptığı ve elektrik aboneliğini başlattığı öğrenildi.

CEZA KESİLDİ BAŞVURU YAPTI
Öte yandan Müdür Akboğa'nın 30 Nisan 2015'de aldığı tarla vasfındaki alana villa tipi bir ev yaptığı görüldü. 5 ay içerisinde evinin neredeyse kaba inşaatı tamamlanma noktasına geldi. Vatandaşlar konuyu Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) şikayet etti. BİMER'in talebini Alanya Belediyesi inceledi ve 13 Eylül 2015'de 21 bin 727 TL kaçak inşaat İmar Para Cezası kesti. Akboğa, cezanın kesildiği gün Alanya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne ruhsat için başvuru yaptı. 

MÜDÜR ŞİMDİ NE YAPACAK?
Daha önce www.kupurhaber.com olarak hakkında yazdığımız haberi tekzip için avukatı aracılığıyla mahkemeye başvuran fakat yeterli belge sunamadığı için 'Haber değeri var' gerekçesiyle red cevabı alan Ahmet Sait Akboğa'nın şimdi ne yapacağı merak ediliyor. Yaptırdığı eviyle ilgili yasal süreci başlatan Akboğa'nın yakın zamanda tapusunu alabileceği tahmin ediliyor. 

KAMUOYU BUNLARI MERAK EDİYOR!
Kamuoyu ‘17 yıl elektrik sektöründe çalışan ve tecrübeli Müdür’ Ahmet Sait Akboğa'nın bu şaibeli işlerine bir cevap bekliyor. 'Akboğa neden elektrik abone başvurusunu yapmadan, elektrik kullanmaya başladı?' 'Abone olmadığı süre içerisinde faturalandırma yapıldı mı?' 'Ruhsat başvurusu yapılmadan evine nasıl başladı?' 'Belediye ve ilgili kurumlar göz mü yumdu?' Bu ve buna benzer soruların cevabını belgeleriyle vermesi halinde Müdür Akboğa'nın haberini aynı büyüklükte kullanacağımızdan şüpheniz olmasın.

GENEL YAYIN YÖNETMENİMİZ MEHMET ERTUĞRUL'UN KONUYLA İLGİLİ KÖŞE YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

MÜDÜR HAKKINDA YAPILAN DİĞER HABERLERE ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELERE TIKLAYINIZ.

 

 

Yazar:
ahmet sait akboğa akedaş müdürü kaçakcı mı clk enerji haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.