Kayseri'ye yonca yaprağı şeklinde kavşak

Kayseri'de yapımına başlanan yonca yaprağı şeklindeki katlı kavşak, şehir içi trafiğe neşter vuracağa benziyor. Kavşağa yay şeklinde bağlantı köprüleri yapılıyor.

Kayseri'ye yonca yaprağı şeklinde kavşak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nce Karayolları Kavşağı'nın ardından NATO Caddesi üzerine de bir kavşak yapımına başlandı. Yonca yaprağına benzetilecek kavşakta çalışmalar hızla ilerliyor. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, çalışmaları yerinde inceleyerek köprülü kavşağın son durumunu inceledi. Kavşak düzenlemesinin son durumunu yerinde gören Başkan Çelik, Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ile birlikte çalışmaların son durumuna ilişkin bilgi aldı. Kocasinan Bulvarı üzerindeki trafik akışının güvenli ve kesintisiz bir şekilde sağlanabilmesi için planlanan kavşak düzenlemelerinden biri olan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Kocasinan Bulvarı'nın kesiştiği kavşak, yonca yaprağı modeliyle yapılıyor. Yonca Yaprağı modeli kapsamında Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerine köprü inşa ediliyor. 

650 METRE UZUNLUĞUNDA OLACAK
Mevlana Mahallesi'ne geçişi sağlayan tren yolu, Kocasinan Bulvarı Kavşağı ve Bozantı Caddesi bu köprü ile geçilebilecek. Köprünün toplam uzunluğu 650 metre üst platform genişliği ise 21 metre oluyor. Bu köprüye yonca yaprağı modeli ile yay şeklinde bağlantı köprüleri yapılıyor. Yonca kısımda toplam uzunluk 500 metre bağlantı bölgelerinde platform genişliği ise 27 metre oluyor. 

Karayolları Kavşağı'nı halkın hizmetine açarak trafikte büyük rahatlama sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Bulvarı'ndaki ikinci büyük projeyi de kısa sürede hizmete sokmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. 

 

Yazar:
kayseri haberleri kayseri kavşak çalışmaları yonca yaprağı kavşak
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.