Ankara'daki patlamada ölenler siyah defileyle anıldı

Ankara'da Tren Garı önündeki terör saldırısı saldırısında hayatını kaybedenler, CHP'li Yeni Mahalle Belediyesi'nin düzenlediği defilede anıldı. Barış Defilesi ismindeki etkinlikte mankenler, siyah kostüm ve beyaz güvercinlerle sahneye çıktı.

Ankara'daki patlamada ölenler siyah defileyle anıldı

Ankara'da geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve 103 kişinin hayatını kaybettiği patlamada ölenler farklı bir etkinlikle anıldı. CHP'li Yenimahalle Belediyesi Barış Defilesi ismini verdiği etkinlikte mankenlerle anma yaptı.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde genç moda tasarımcısı Mazyar Topal tarafından tasarlanan Barış Defilesi’nde siyah kıyafetler sergilenirken, mankenler ellerinde barışı temsil eden beyaz güvercinler taşıdı. Defilede ayrıca bir kadının genç kızlık hayalleri ve gerçekte olanlar arasında geçen ömrünün anlatıldığı “Bir Kadının Aile Günlüğü ”fotoğraf sergisi de görücüye çıktı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, defilede sergilenen kıyafetleri dikkatle izledi. Terörün her türlüsüne kimden gelirse gelsin karşı çıkmak gerektiğini söyleyen Yaşar, "Teröre kurban verdiğimiz mağdurlarımız bizim bu direncimizi artırmalıdır. Onlara olan borcumuz emek, barış ve demokrasiye sahip çıkmaktır” dedi. 

DİKKAT ÇEKEN SERGİ
15 fotoğrafın yer aldığı sergide, Ankara Güzellik Yarışması 3’üncüsü Çiğdem Çağlar Özdemir’in aşk, evlilik, mutluluk, hamilelik, çocuk, annelik, kıskançlık, şiddet, boşanma, mezuniyet, terkedilme, fedakarlık, yalnızlık, annelik, aldatma, kıskançlık, hayal kırıklığı, şiddet ve yalnızlık gibi çeşitli duygular içeren portrelerini inceleyen vatandaşlar, fotoğrafları yorumlayarak kendilerini bir kadının aile günlüğü içerisinde buldular.

30 Ekim’e kadar açık kalacak serginin emektarlarına teşekkürlerini sunan Yaşar, emeği geçenlere plaket takdim etti.

 

Yazar:
siyah kostümlü defile barış defilesi ankara patlama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı