escort bayan

Erdoğan'ın doğudaki 'haraç tehditi' sözleri belgelendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğudaki vatandaşlardan 'haraç alındığını' söylemesinin ardından bunun belgesi çıktı. Kürt asıllı işadamı, PKK'nın makbuz karşılığında kendilerinden para topladığını söyledi. Haraç makbuzunda dikkat çeken ifadeler yazıyor.

Erdoğan'ın doğudaki 'haraç tehditi' sözleri belgelendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doğudaki kanaat önderlerinden haraç alındığını söylemesinin ardından bunun belgesi ortaya çıktı. Kürt asıllı bir işadamı, PKK'nın haraç makbuzunu gösterdi. 'HPG'nin manevi destek kadar maddi desteğe ihtiyacı var' yazılı belge karşılığı para vermeyenler ise ölümle tehdit ediliyor. 

Hakkarili bir esnaf, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı programda örgütün haraç aldığı sözlerini doğrular nitelikte bir açıklama yaptı. İsminin açıklanmasını istemeyen Hakkarili esnaf, örgütün kestiği haraç makbuzunu göstererek yaşadıkları sorunlara dikkat çekti. Üzerlerindeki baskının sonlandırılmasını isteyen esnaf, PKK’yı desteklememesine rağmen haraç ödemek zorunda bırakıldığını ve makbuzun ödenmediği takdirde ölümle tehdit edildiklerini öne sürdü. Örgütün parasız işadamlarından ise örgüte lojistik destek veya eleman teminine zorladıklarını ileri sürülüyor. 

'HALKIMIZIN ÖZ İRADESİYİZ'
Esnafa para karşılığı verilen belgede ise, "Kürt halkının özgürlük ve demokrasi mücadelesinin gücü olan PKK; halkımızın öz iradesidir. Aynı zamanda halkımızın tek kurtuluş umudu ve teminatıdır. Düşman ve her türlü hain-işbirlikçiler karşısında halkımızın bu yüce ve kutsal değerlerini korumak, büyütmek ve daha da yüceltmek halkımızın tarihsel özlemlerini gerçekleştirmek için büyük bir kararlılık ve ölümüne fedai bir ruhla büyük bir direniş içerisinde olan HPG, halkımızın savunma gücüdür. HPG’nin bu görevi başarıyla yerine getirebilmesi için elbette manevi desteğin yanında kimi maddi araç, gereç ve gereksinimlere de ihtiyacı vardır" ifadeleri görülüyor.

2 BİN TL'Yİ GÖNÜLLÜ VERİN
Yine işadamlarının maddi durumlarına göre para talep edilen yazının devamında, "Bildiğiniz gibi hareketimiz çıkışından bugüne dek halkımıza dayanmaktadır. Maddi ve manevi her türlü ihtiyacı da halkımız tarafından karşılanmaktadır. Bu çerçevede sizin de bir Kürt birey ve yurtseveri olarak içinden geçtiğimiz bu topyekun direniş sürecinde HPG’nin görev ve sorumlulukları karşısında gereken yurtseverlik bilinciyle yaklaşacağınıza ve üzerinize düşenleri büyük bir özveriyle yerine getireceğinize olan inancımız tamdır. Bu temelde sizden istenen 2 bin TL parayı gönüllü şekilde vermek yurtsever Kürt halkına gösterdiğiniz değer ve tutumdur" yazıyor.

Bu arada TSK’nın yaptığı son operasyonların ardından lojistik ve maddi sorunlarla baş başa kalan örgütün, yardım faaliyetlerini hızlandırmak için yeni hamleler yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

Yazar:
pkk haraç belgesi pkk doğuda haraç topluyor
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.