Rusya'ya giden 217 yolculu uçak düştü mü?

Mısır'dan havalanan ve 217 yolcusu bulunun uçakla, kalkıştan bir müddet sonra irtibat kesildi. Uçak düştü mü yoksa teknik bir arıza mı araştırılıyor. Uçağın düşmüş olabilme ihtimali var. Uçakla ilgili Mısır'da kriz masası kuruldu.

Rusya'ya giden 217 yolculu uçak düştü mü?

Mısır'ın Şarm El Şeyh'deki havaalanından 217 yolu alan Rusya'ya ait Airbus A-321 tipi uçak ile kalkıştan kısa bir süre sonra irtibat kesildi. Kule yetkilileri defalarca uçağa erişmeye çalıştı fakat başarılı olamadı. Uçağın düşmüş olma ihtimali var.

Rusya’nın Petersburg kentine gitmek üzere havalanan uçağın durumuyla ilgili net bir bilgi öğrenilemiyor. Çoğunluğu Rus uyruklu 217 yolcunun yanısıra uçakta 7 de uçuş mürettebatı var. Rus yetkililer, yolcu uçağının TSİ 06:51 sıralarında Şarm El Şeyh kentinden hareket ettiğini ve kalkıştan yaklaşık 23 dakika sonra uçağın kuleyle irtibatının kesildiğini belirtti. Rus Havacılık yetkilileri, uçağın son olarak Kıbrıs hava sahası üzerinde görüldüğünü belirterek, Kıbrıs hava kontrollerinin de uçakla başarılı bir şekilde irtibat kuramadığını duyurdu. Bu gelişme ile uçağın Kıbrıs yakınlarında Akdeniz'e düşmüş olabileceği riskini gündeme getirdi. 

KRİZ MASASI KURULDU
Ayrıca Mısır Başbakanı Şerif İsmail'in ofisinden yapılan açıklamada ise Rusya'ya ait uçağın düştüğünün doğrulandığı belirtiliyor. Kazayla ilgili olarak gerekli çalışmaların yürütülmesi için kriz masası kurulmuş durumda. Uçağın teknik bir arıza mı yoksa düşüpte irtibat mı kesildiği açığa kavuşacak.

UÇAK DÜŞTÜ HABERİ OKUMAK İÇİN GÖRSELE TIKLAYINIZ

Yazar:
mısır-rusya uçağı düştü mü rusyaya giden uçakla ilgili gelişme
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.