Oğlunu kazada kaybeden vatandaştan TAKUT'a anlamlı bağış

Samsun'da kısa bir süre önce oğlunu kazada kaybeden vatandaş, Terme Arama Kurtarma Derneği'ne ilk yardım mankeni bağışladı. Acılı vatandaş, "Benim ilk yardım tecrübem yoktu oğlumu kurtaramadım. Sizler hayat kurtarın" dedi.

Oğlunu kazada kaybeden vatandaştan TAKUT'a anlamlı bağış

Terme’de yeni kurulan Terme Arama Kurtarma Derneği, ilk bağışını Fransa Atatürk Kültür Derneği Başkanı Fatin Koç’tan aldı. Koç, kısa süre önce trafik kazasında kaybettiği oğluna ilk yardım konusunda bilgisi olmadığı için müdahale edemediğini belirterek, derneğe ilk yardım mankeni bağışladı. 

Terme Arama Kurtarma Derneği’nce okullarda ve sivil halka eğitim eğitim vermek için kullanmacaı CPR yani kalp akciğer canlandırma ilk yardım mankeni derneğe bağışlandı. Fatih Koç, neden böyle bir bağış yaptığını anlattı. TAKUT Başkanı Osman Çalışkan ve üyelerinin ziyaretine ilk geldiklerinde okullarda, sivil toplum kuruluşlarına ve halka, kaza anında, boğulmalarda ilk müdahalenin nasıl yapılacağı hakkında eğitim vereceklerini söylediğini belirten Koç, bağış kararını böyle aldığını anlattı. 

İLK YARDIMI BİLSEYDİM OĞLUM KURTULURDU
Koç, başından geçen olayı ise, "Kısa bir süre önce oğlumu elim bir kazada genç yaşta kaybettim. Kaza anında ambulans gelene kadar hiçbir şey yapamadık. Belki ilk yardımı bilmiş olsaydım 112 acil servis gelene kadar oğlum için bir şeyler yapabilirdim. İşte o zaman anladım ki erken ve bilinçli müdahale hayat kurtarabiliyor. Bu nedenle dernek başkanımız Osman Çalışkan’a derneğimiz için ne yapabileceğimi sorduğumda onlar da bana bu ilk yardım eğitiminin verilebilmesi için CPR cihazına ihtiyaçlarının olduğunu bu cihaz olduğu zaman insanlara daha rahat ve bilinçli bir eğitim verebileceklerini söylediler. Ben de bu derneğe böyle önemli cihazın bağışlanmasını uygun gördüm. Cihazımızın Termemize ve halkımıza hayırlı olmasını dilerim" ifadeleriyle anlattı.

DERNEĞİN ÇOK EKSİĞİ VAR
Terme Arama Kurtarma Dernek Başkanı Osman Çalışkan da, bağış yapılan mankene sadece derneğin değil tüm insanların ihtiyacı olduğunu belirterek, "Derneğimizin bunun yanında birçok cihazı eksik. Fatih amca gibi duyarlı insanların olması çok önemli. Böyle bir cihazı hem derneğimize hem de Termemize kazandırdığından dolayı kendisine teşekkür eder, her iş adamının da böyle duyarlı olmasını dilerim" dedi. 

Terme Arama Kurtarma Derneği Başkanı Çalışkan, duyarlılığından dolayı Fatin Koç’a plaket ve teşekkür belgesi takdim etti. 

Yazar:
Terme haberleri takut haberleri arama kurtarma anlamlı bağış
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı