224 can taşıyan Mısır-Rusya uçağı düştü

Rusya'ya gitmek için Mısır'dan havalanan 224 yolculu uçağın düştüğü doğrulandı. Kesin nedeni ise karakutu incelemesinden sonra belli olacak. Enkaz alanına çok sayıda ambulans sevk edildi.

224 can taşıyan Mısır-Rusya uçağı düştü

Rusya’a Petersburg'a gitmek için Mısır’ın Şarm El Şeyh havalimanından havalanan ve içerisinde 224 can taşıyan yolcu uçağının düştüğü belirlendi. Mısır Sivil Havacılık Bakanlığı, arama kurtarma ekiplerinin düşen uçağı El Ariş kentinin Hassana bölgesinde tespit ettiğini doğruladı. 

Rusya’nın Petersburg kentine gitmek üzere Mısır’ın Şarm El Şeyh kentinden hareket eden yolcu uçağı ile irtibat kesilmişti. Airbus A-321 tipi uçakta çoğunluğu Ruslardan oluşmak üzere 217 yolcusu ve 7 mürettebatı bulunuyordu. Rus yetkililer, yolcu uçağının TSİ 06:51 sıralarında Şarm El Şeyh kentinden hareket ettiğini ve kalkıştan yaklaşık 23 dakika sonra uçağın kuleyle irtibatının kesildiğini belirtti. Mısır Sivil Havacılık Bakanlığı, arama kurtarma ekiplerinin uçağın El Ariş kentinin Hassana bölgesinde tespit edildiğini kaydetti.

45 AMBULANS BÖLGEYE SEVK EDİLDİ
Yetkililer, 45 ambulansın bölgeye sevk edildiğini kaydederken, olay yerine giden yetkililer ise uçağın tamamen parçalandığını kaydederken, uçakta bulunan yolcuların büyük bir bölümünün ölmüş olabileceğini bildirdi. Mısırlı Sivil Havacılık Yetkilileri de düşen uçağın El Ariş kentinde bulunduğunu belirterek, “Uçağın düştüğünü doğrulayabiliriz. Ancak nedenini henüz bilmiyoruz” dedi. Olayla ilgili geniş çaplı bir inceleme başlatıldı.

Yazar:
düşen rusya uçağı mısır-rusya uçağı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.