Bahçeli seçim için son sözlerini Adana'da söyledi

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Adana'daki programlarında üstüne basa basa son sözlerini söylediğini aktardı. Bahçeli, '5. Parti açıklaması', 'Ey ülkücü gafiller', 'MHP içinden AK Parti'ye geçişler' ve 'Yazarlar üzerinden MHP'ye komplo' başlıklarıyla ilgili geniş bir açıklama yaptı.

Bahçeli seçim için son sözlerini Adana'da söyledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana'da seçim öncesi son programlarını gerçekleştirdi. Burada partililerle bir araya gelen Bahçeli, siyasi oyunlara dikkat çekerek, son uyarılarını sıraladı. MHP üzerinde oyunlar oynandığını öne süren Bahçeli, medya üzerinden partisine de saldırıldığını savundu. 

77 YAZAR BİRLİKTE SALDIRIYOR
TÜYAP Fuar Alanı’nda partilileriyle bir araya gelen Bahçeli, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. MHP üzerinde çok büyük oyunlar oynandığını ve büyük tuzaklar kurulduğunu öne süren Bahçeli, 77 tane araştırmacı yazarın MHP’ye saldırdığını iddia etti. Bu yazarların çeşitli propagandalar yaptığını ve bazı MHP’lilerin de bunlara inandığını kaydeden Bahçeli, “Bazı dava arkadaşlarımız bunun tesiri altında kalmıştır. Bir kez daha uyarıda bulunmak istiyorum onlara, inanırlar, inanmazlar kendilerinin bileceği iştir” dedi.

EY ÜLKÜCÜ GAFİLLER
Partisinin içerisinden AK Parti'ye geçişlere de dikkat çeken Bahçeli, "Böyle bir durumda koalisyon niye kurmuyoruz diye MHP’nin yönetimine alçakça saldıran sözde ülkücüler, AK Parti’ye destek vermek ve MHP’yi istismar etmek istiyorlar. Ey ülkücü gafiller. HDP ile MHP nerede bir araya gelebilir? Bu da yetmiyor. 60 blokun içerisine bizi dahil ediyor. 60 blokta kim var? CHP var. CHP’nin yarısı HDP ile barışık. Biz bunların arasına gireceğiz? 7 milyon 900 bine yakın oyuyla temsil edilen bir parti ne yapacak? Mecliste çelik çomak mı oynayacak? Mecliste başkalarının rüzgarının esintisine mi kapılacak? Hayır. Haysiyetli, dirençli Türkiye’yi felakete götürene karşı milli dayanışmayı sağlayacak ana muhalefet görevini üstlenmeye taliptir" diye konuştu. 

SEÇİM SONRASI 'HAYIR'LARI
1 Kasım seçimleri sonrası koalisyon olasılıklarına da değinen Bahçeli, çözüm bloğunun AK Parti, CHP ve HDP olduğunu söyledi. Tek başına iktidar söz konusu olmadığında, çözüm sürecinde uzlaşmaya çok müsait olan 3 partinin koalisyon kurabileceğini belirtti. Bahçeli, seçimden sonrası ilk hayırını da açıkladı. Azınlık hükümeti kurulma ihtimaline dikkati çeken Bahçeli, "Azınlık hükümeti kurulacaksa MHP'nin birinci hayırı budur. İkinci olarak erken seçime hayır diyoruz. Üçüncü olarak HDP'ye oy vermiş bu memleket evladına iradesinden dolayı saygı duyarız. Ancak PKK uzantısı seçim hükümetinde olacaksa seçim hükümetinde de olmaya hayır deriz” dedi.

MHP'YE İFTİRA ATILIYOR
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 5. Parti tartışmalarına ilişkin de bazı konulara değindi. "5. parti AKP’den olmaz ama başka partilerden olabilir, özellikle CHP ile beraber MHP de olabilir" şeklinde iftiralar atıldığını dile getiren Bahçeli, "MHP’de böyle bir anlayış memleketin bugünkü şartlarında mümkün değildir. MHP kendi tuzağını kendi kurarsa, vatana en büyük yanlışı, millete en büyük yıkımı yapmış olur. Onun için 5. yapılanmanın MHP’de değil şu baskıcı rejimin kendi yukarıdan aşağıya veya aşağıdan yukarı doğru bölünmesiyle oluşacağına iyi dikkat etmek lazımdır" diye konuştu. 

PATLAMA SANDIKTA OLSUN
Bahçeli, son sözünü Adana'da söylediğini belirterek, "Toplumda bir sessiz öfke var. 10 Mart’tan bu yana seçim faaliyetleri yürütülüyor. Toplum yılgın. Seçime karşı soğuk. Siyasi partiler yorgun. Bu sessiz öfke bir yerde patlayacaktır. Bu patlama, Allah vere demokrasi içinde olmalı. 1 kasımdaki sandıkta olmalı. Yani 1 Kasım’da sandıkta sandık patlar ise AKP’ye Abbas yolcu diyebilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Yazar:
Devlet Bahçeli Adana konuşması Bahçeli seçim konuşması Ülkücü gafiller açıklaması Bahçeli'den 5.parti açıklaması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı