Başkan Menderes Türel önce Ernez'e yol sonra gözleme yaptı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ernez Mahallesi'nin yarım asırlık yol sorununu çözdü. Türel, programının devamında Ernezli kadınların yanına gidip gözleme yaptı.

Başkan Menderes Türel önce Ernez'e yol sonra gözleme yaptı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ernez Mahallesi’ni 50 yıllık yol sorununu bitirip, vatandaşlarla bir araya geldi. Her gelen siyasetçinin oyaladığı Ernez halkına Türel, sahip çıktı. Onlara müjde veren Türel, 'Halk adamıyım' dercesine köylülerin yanına gidip gözleme yaptı. 

SÖZ VERMEDEN YOLUMUZU YAPTI
Finike’nin merkeze en uzak mahallelerinden bir olan Ernez’in yol sorununu çözen Başkan Türel, önce Ernez’in yolunu yaptı sonra asırlık çınar ağacının altında vatandaşlarla sohbet etti. Ernez’e bu zamana kadar farklı partilerden onlarca ziyaretçi geldiğini anlatan Ernezliler “Onlar geldi, çınarın altına oturdu. Bize yolunuzu yapacağız dedi. Sonra gitti. Bu 40 yıl boyunca devam etti. Ta ki Menderes Türel’e kadar. Menderes Türel’in verdiği her sözü yerine getirdiğini duymuştuk ancak bize daha söz vermeden yolumuzu yaptı” dedi.

KENDİMİZLE YARIŞIYORUZ
Ernezlilerin mutluluğunu paylaşan birlikte sohbet eden Başkan Türel Büyükşehir Belediyesi olarak hizmette çığır açtıkları ve kendileri ile yarışır hale geldiklerini söyledi. Büyükşehir Yasası’nı Ernez’in yarım asırlık yol çilesi bitsin diye, Akseki’nin musluklarından 30 yıl sonra su aksın diye, Gömbe’nin ormanın kanalizasyonları yıllar sonra yapılsın diye çıkardıklarını dile getiren Türel “O dönemde Antalya’dan Ernez’e, Gömbe’ye, Akseki’ye, İbradı’ya hizmet mi gider diyenler, görsünler hizmet nasıl gidiyormuş” dedi.

GÖZLEME YAPTI
Ernezlilerin büyük bir coşkuyla adeta bağırlarına bastıkları Başkan Menderes Türel kadınlarla birlikte gözleme yaptı. Türel'in bu görüntüleri böyle fotoğraflandı. Türel daha sonra Ernezliler ile birlikte Ernez’in yeni yolunu inceleyip, köyden ayrıldı.

Yazar:
Menderes Türel gözleme Ernez Yolu yapıldı mı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı