Türk insanı sabır sınavından geçiyor

Arda arda gelen şehit haberleri ile sarsılan Türk insanı, bazı medya grupları ve kişilerin olumsuz davranışlarını da sabırla seyrediyor.

Türk insanı sabır sınavından geçiyor

Terör örgütü PKK'nın göğüs göğüse savaşmaktan korkarak, şehir merkezi ve kırsalda askerimize yönelik kurduğu hain tuzaklar nedeniyle şehit haberleri geliyor. Bu haberlere üzülürken bazı kişiler, PKK'yı aklayan yorumlarıyla sabırları zorluyor. 

PKK'YI AKLAMA TELAŞI

Milli duyguların kabarık olduğu şu günlerde herkesin hassas davranması gerekirken, bazı kişiler, yaptığı yorumlarla okuyanları çileden çıkarıyor. Bunlardan bir tanesi Tarihçi Ayşe Hür. 8 şehidimizin oludğu Siirt saldırısı sonrası Twitter hesabından PKK'yı savunan cümeleler sarf eden Hür, "Siirt'teki saldırının faili "meçhul" çünkü henüz üstlenen yok. Kaldı ki biz yıllar sonra pekçok olayın JİTEM'in işi olduğunu öğrenmiş kuşağız. Çok üzgünüm. Siirt'teki mayınlı (?) saldırıda 8 asker ölmüş.Failin hangi örgüt olduğu meçhul ama HDP'nin bu konuda söyleyecekleri çok önemli" diye yazdı. 

Hür'ün tepki çeken paylaşımının ardından pek çok eleştiri aldı. Küfür ve hakaretlerle dolu yorumlara karşılık Hür, "Saçmalamayın. İçime MHP veya CHP mi kaçmadı. HDP'yi, dolayısıyla sivil siyaseti zor duruma sokan PKK'yi eleştiriyorum. HDP'yi savunuyorum" diye yazdı. Tamamen devrik olan bu cümleyle Hür, eleştirilere kendince karşılık verdi. 

CHP'Lİ KOÇ ŞEHİDİ DEĞİL SARAYI KONUŞTU

Şehit haberlerinin olduğu dakikalarda CHP Sözcüsü Haluk Koç ta kameraların karşısındaydı. Hükümet kurma süreciyle ilgili açıklama yapan Koç'un sözlerinde şehitlerden çok Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı. Türkiye'nin ateş çemberine döndüğünü söyleyen Koç, "13 yıldır yönetenler hiç sorumlulukları yokmuş gibi, gündemlerini Saray'a kilitlemişler" eleştirisinde bulundu. 

DOĞAN MEDYA BİLDİĞİNİZ GİBİ

Doğan Medya Grubu da, şehitlerimizin olduğu bölgedeki fotoğrafları abonelerine servis etti. Bulunduğu televizyon ve internet sitelerinde de, şehit cenazelerini farklı bir şekilde kullanan Doğan Medya Grubu, adeta terör örgütünün propagandasını yaptığı o fotoğrağı Türkiye'ye servisini iptal etti. Fakat bu olaydan yarım saat sonra, "In southeastern province of Siirt, a bomb attack over military car allegedly killed eight soldiers while patrolling between ?žirvan and Pervari districts in the region. Siirt DHA" diye yazdı. Türkçesi, "Bölgede ÂIrvan ve Pervari ilçeleri arasında devriye gezerken güneydoğudaki Siirt ilinde, askeri araç üzerinde bir bombalı saldırı iddiasıyla sekiz asker şehit. Siirt/DHA"

DİPNOT

Tamamen hassas bir dönemden geçilen şu günlerde, kamuoyunda görünen insanların daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. Yaşananları büyük bir sabırla izleyen Türk insanı, demokrasinin gereği tepkisini sadece eleştiri sınırında tutuyor. 

Yazar: Haberci
türk insanı sabır sınavından geçiyor terörist pkk doğan grubu ayşe hür
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.