Seçimde elektrikleri Bakan Alaboyun takip edecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, yarın yapılacak seçimlerde olası bir elektrik kesintisi olması ve şaibeye mahal vermemesi için görev başında olacak. Bakan Alaboyun, iletim ve dağıtım durumunu online takip edecek.

Seçimde elektrikleri Bakan Alaboyun takip edecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un yarın yapılacak 26. Dönem Milletvekili seçimleri için önemli bir görev üstlendiği öğrenildi. Daha önce yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle pek çok iddia ortaya atılması üzerine Bakan Alaboyun, seçim süresince, Gölbaşı TEİAŞ Milli Yük Tevzi Merkezi'nde elektrik iletim ve dağıtım durumunu takip edeceği bildirildi. 

GÖRÜNTÜLÜ VE SESLİ KOORDİNASYON
Bakanlık'tan yapılan açıklamada Ali Rıza Alaboyun’un, 1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek olan milletvekili genel seçimi süresince, Türkiye genelinde “elektrik iletim hatlarında” oluşabilecek arızalara karşı TEİAŞ Gölbaşı Milli Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü’nde “21 elektrik dağıtım şirketiyle”, “görüntülü ve sesli” anlık bağlantılarla koordinasyonu bizzat yöneteceği bildirildi.

ANKARA'ya CANLI RAPOR
Öte yandan seçim günü 9 bin kişi bakanlıkta hizmet verip, 24 saat boyunca 141 trafo merkezini 3 bin 307 koruma ve güvenlik personeli kolluk kuvvetleriyle koordineli olarak korunacak. Seçim için özel olarak 21 dağıtım merkezi Ankara’ya canlı bağlantılarla rapor sunacak. 

Yazar: Haberci
elektrik kesinti önlemi seçim günü elektrik kesilirse ali rıza alaboyun haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı