Babadağ'dan atlayan paraşütçüler korkuttu

Yamaç paraşütü yapanların uğrak yeri olan Fethiye Babadağ, bu yıl yine binlerce sporseverin akınına uğradı. Bir kısmının paraşütü açılmazken, bazıları denizde boğulma tehlikesi geçirdi. En korkulu an ise sırt üstü yere çakılan paraşütçü yaşattı.

Babadağ'dan atlayan paraşütçüler korkuttu

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezlerinden Babadağ, bu yıl yine binlerce yamaç paraşütü pilotunu ağırladı. Metrelerce yüksekten boşluğa atlayan paraşüt tutkunlarını aksaklıklar da bırakmadı. Bazılarının paraşütü açılmayıp Ege Denizi'ne düştü, bazıları ise sırt üstü yere çakıldı. Olaylarda ölen ya da yaralanan olmadı.

Her yıl 100 bine yakın yamaç paraşütü uçuşunun yapıldığı Babadağ’dan bu yıl rekor şekilde 120 bine yakın uçuş yapılması bekleniyor. Yerli ve yabancı pilotların uğrak yeri olan Babadağ'dan atlayan paraşütcüler, zaman zaman yaptıkları hatalar nedeniyle onları izleyenlerin yüreklerini ağızlara getirdi. Ölüdeniz üzerinde hemen hemen her gün yapılan uçuşlarda, rüzgarın da hafif etkisiyle sporseverler savruluyor. Kimi spor için bu deneyimi yaşarken kimileri de para karşılığı yamaç paraşütü kullanıp, arkasına aldığı yolcuyla kendilerini boşluğa bırakıyor. 

PARAŞÜTLE DENİZE DÜŞTÜ
Bugünkü atlayışlarda gökyüzünde değişik hareketler yapan bir yabancı uyruklu paraşütçü, bir anda paraşütü kapanınca kendisini izleyenleri korkuttu. Hemen yedek paraşütünü açan sporsever, denize doğru hızla düştü. Yedek paraşütle denize düşen paraşütçü paraşütünün arasında kalınca boğulma tehlikesi yaşadı. İmdadına kıyıda bekleyen bir bot yetişti. 

SIRT ÜSTÜ YERE ÇAKILDI
Belceğiz plajına doğru inişe geçen yabancı uyruklu bir paraşütçü de yerde yeni iniş yapan paraşüte çarptı. İniş noktalarına inmesi gereken yerli ve yabancı paraşütçüler yere inişte kontrollerini kaybedince sırt üstü yere çarptı. Bazıları ise yanlış yere inmesine rağmen, yavaşca karaya iniş yaptığı görüldü. Basit hatalarla atlatılan bu görüntülerin sonunda ölen ya da yaralanan olmaması ise sevindirdi.

Yazar: Haberci
yamaç paraşütü ile düşenler babadağ yamaç paraşüt alanı fethiye haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı