IŞİD hedeflerine F-16 bombası IŞİD güç kaybediyor mu

IŞİD'in Suriye Harcele Köyü'ndeki mevzileri, Türk jetleri tarafından bombalandı. 'Vur' emriyle havalanan 2 adet F-16 uçağı, sıfır noktasındaki hedefleri vurdu. IŞİD'in gücü tükeniyor mu?, Mısır-Suriye uçağını 'Gövde gösterisi' için mi düşürdü.

IŞİD hedeflerine F-16 bombası IŞİD güç kaybediyor mu

Türkiye'nin sıfır noktasında bulunan ve Ağustos ayında terör örgütü IŞİD tarafından ele geçirilen Suriye'nin Harcele Köyü'nde oluşturulan mevzilere, Türk jetleri bomba yağdırdı. Daha önce tespit edilen mevzilere 2 adet Türk F-16 uçağı bomba yağdırdı. 

PEŞ PEŞE DARBELER
ABD'nin terör örgütü IŞİD'e karşı başlattığı Kararlı Çözüm Harekatına geçtiğimiz Ağustos ayında katılan Türkiye, bu hamlesiyle kararlı olduğunu bir kez daha gösterdi. Bölgedeki Türkmen vatandaşlar da IŞİD'e yapılan bu bombardımandan umutlu. Öyle ki son aylarda peş peşe yapılan bu saldırılarla, IŞİD'in ilerlemesi durdurulduğu biliniyor. 

GÖVDE GÖSTERİSİ İÇİN Mİ DÜŞÜRDÜ?
Terör örgütü IŞİD'in Mısır'dan Rusya'ya giden uçağı düşürmesi de bölgede güçlü olduğunu göstermek için yapılmış bir eylem olarak yorumlanıyor. Türk savaş uçaklarının IŞİD hedeflerini bombalarken, uçağın düşürülme olayının gerçekleşmesi dikkati çekiyor. IŞİD elindeki tüm imkanları kullanarak, bölgede etkin güç haline gelmeyi istiyor. 

Yazar: Haberci
vurulan ışid mevzileri f16 uçak bombardımanı ışide yapılan operasyonlar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı