Muhtar ve hasta eşine özel sandık

Batman'da Yezidi Köyü Yolveren'de muhtar olan Mehmet Alcu ve hasta eşi için özel sandık kuruldu. 16 kişilik köyde sadece 2 kişinin oy kullandığı işlemde, böylelikle ilk oy verme işlemi tamamlanmış oldu. Sandık saat 16.00'ya kadar bekletilecek.

Muhtar ve hasta eşine özel sandık

Batman'da Yezidilerin yaşadığı ve 16 seçmenin bulunduğu Yolveren Köyü'nde Muhtar Mehmet Alcu ve hasta eşi 73 yaşındaki Hame Alcu için özel sandık kuruldu. Sadece karı-kocanın kullandığı sandığın kanun gereği saat 16.00'ya kadar bekletileceği bildirildi. 

MUHTARIN EVİNE SANDIK
Batman merkeze bağlı Yolveren Köyü'ne sabah saatlerinde görevli 5 kişiden oluşan sandık kurulu üyeleri gitti. Sadece 2 kişinin oy kullanacak olması nedeniyle sandık muhtarın evine kuruldu. Seçmen listesini Alcu'nun evine asan görevliler sandığı da evin bir odasına kurdu. Muhtar Alcu ve 73 yaşındaki eşi Hame Alcu evlerinde 26. dönem milletvekili seçimi için oy kullandı. Muhtarın hasta ve yatalak olan eşi yatağından kalkamadığı için sandık görevlileri sandığı bulunduğu odaya getirerek oy kullandırdı.

DİĞER SEÇMENLER YURTDIŞINDA
Muhtar Mehmet Alcu, seçimde köyden sadece kendisi ve hasta olan eşinin oy kullandığını söyledi. Köydeki diğer seçmenlerin yurt dışında olduklarını söyleyen sandık başkanı Doğan Karanfil, diğer seçmenler Avrupa'da kaldığı için köyde sadece muhtar ve eşinin oy kullandığını belirtti. Daha sonra sandık kurulu üyeleri de aynı sandıkta oy kullandı. 

Sandığın oy verme işleminin sona ereceği saat 16.00'a kadar köyde bekletileceği belirtildi. Oy kullanma işlemi sırasında Jandarma'nın da güvenlik önlemi alması dikkatlerden kaçmadı.

Yazar:
batman seçim haberleri özel sandık kuruldu ilk oy verme işlemi tamamlandı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı