Demokrasi uğruna kesik bacağıyla oy kullandı

Adana'da yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle bir bacağı kesilen 70 yaşındaki seçmen, 'Demokrasi için oyumu kullanacağım' diyerek, sandık başına gitti. Merdivenleri bile zorla çıkan seçmeni görenler takdir etti.

Demokrasi uğruna kesik bacağıyla oy kullandı

Adana'da günün demokrasi örneği bir olay yaşandı. Bazı insanlar tatil yapmak için Türkiye'nin en önemli karar gününde oy vermekten kaçınırken, bazı vatandaşlar hasta yatağından kalkarak, tek bacağıyla oy kullanmaya geldi. Bunun bir örneği Adana'da yaşandı.

Yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle sol bacağı kesilerek, protez bacak takılan 70 yaşındaki Bilal Çekmez, ikinci kattaki oy kullanma sandığına zor da olsa çıktı. Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesi'nde yaşanan bu olay, görenleri şaşırttı. Sabahın erken saatinde eşi ve oğluyla birlikte oy kullanmaya gelen Çekmez, yorgunluğunu okulun giriş katındaki sırada attı. 

MERDİVENDEN ZORLUKLARLA İNDİ
Oyunu kullanan Bilal Çekmez, daha sonra yine zorlukla merdivenlerden indi. 40 yıldır aynı okulda oy kullandığını söyleyen Çekmez, "Ülkem için oy kullandım. Demokrasi için oyumu kullandım. İkinci katta oyumu kullandım ancak hiç zorlanmadım" dedi. 

Yazar: Haberci
ilginç oy kullanma anları tek bacağıyla oyunu kullandı adana seçim haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı