Doğulu muhtarlara 'teröristi bildirin' talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu illerindeki muhtarlara, "Bulunduğunuz yerlerde halkın arasına karışan teröristi güvenlik güçlerine ihbar edin" talimatı verdi.

Doğulu muhtarlara 'teröristi bildirin' talimatı
Haberin videosu için tıklayın!

Terör olaylarının arttığı şu günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu'daki bazı muhtarları Külliye'de ağırladı. Erdoğan, çıkan olaylarda en çok bölge halkının zarar gördüğüne dikkati çekerek, halkın arasına karışan teröristin ihbar edilmesini istedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9'uncu Muhtarlar Toplantısı’nda Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Malatya, Muş, Tunceli, Batman ve Şanlıurfa ve Ankara’dan gelen yaklaşık 350 muhtar ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki yemekte bir araya geldi. 

ÜZERİNİZE DÜŞENİ YAPIN

Terör örgütünün saldırılarında en çok bölge halkının zarar gördüğünün altını çizen Erdoğan, "Bir köyde, bir kasabada, bir ilçede eğer teröristler halkın arasına karışarak rahatça haraket edebiliyorsa, burada bölge insanında üzerine düşeni yapmıyor demektir. Muhtar, kendi mahallesinde kendi köyünde hangi evde, kim oturuyor bunu bilmeyecek mi, bilmez mi? Bilir. Bu terörist midir, değil mi bilir. Bunu en yakın güvenlik gücüne, karakoluna her yere bildirecek. Çünkü muhtarın bu noktada atacağı adım, devleti güçlü kılacak. Devletin güçlü olması oradaki halkın refahı için mutlaktır. Bunu yapacağız. Mecburuz. Aksi taktirde terör, şehir merkezinde can alıyor. Buna fırsat veremeyiz" dedi. 

BATIDA NE VARSA DOĞUDA DA VAR

Devletin, hükümetin tercihini kardeşlik ve barıştan yana kullandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çatışmaları başlatan devlet değil, 11 Temmuz'da yaptığı açıklamalarla bölücü örgüt olmuştur" dedi. Doğu'ya yapılan yatırımlara da dikkati çeken Erdoğan, bundan 15 yıl önce ‘Iğdır’a, Hakkâri’ye, Kars’a Muş’a, Ağrı’ya hava limanı açılacak’ dense inanır mıydınız?' diye sordu ve "Batı dururken Güneydoğu’da, Doğu’da bunların işi ne diye baktılar, böyle değerlendirdiler. Ama biz yola çıkarken böyle düşünmedik. Biz tek vatan dedik. Batıda ne varsa doğuda da o olacak dedik. Çünkü biz bu milleti seviyoruz, bu vatan topraklarını seviyoruz. Ama bu arada sevmeyenlerin de olduğunu görüyoruz" açıklamasını yaptı. 

İLGİLİ HABER:

 

 

Yazar:
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhtarlara talimat teröristi ihbar edin pkk terör doğu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.