Trabzon seçim sonuçları, Trabzon'da çıkan milletvekilleri

1 Kasım 2015 Trabzon Genel Seçim Sonuçları son bilgileri. Trabzon'da kim ne kadar oy aldı. Trabzon son oy sayımları. Trabzon'da hangi siyasi parti yüzde kaç oy aldı.

Trabzon seçim sonuçları, Trabzon'da çıkan milletvekilleri

Ve o gün geldi. Halk demokrasiye sahip çıkmak ve siyasi partilere yeniden bir mesaj vermek için sandık başına geçti. Bizde KupurHaber.com olarak sizin için seçim sonuçlarını anlık olarak takip ediyoruz. Trabzon da hangi siyasi parti yüzde kaç oy aldı. Hangi milletvekili adayları meclise girmeye hak kazandı. İşte son bilgilerle anlık olarak güncellediğimiz 1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçları.

Ülkemiz için kritik önemde olan 1 Kasım Genel Seçim Sonuçları gelmeye başladı. Trabzon'da hangi siyasi parti yüzde kaç oy aldı. Hangi milletvekili adayları meclise girmeye hak kazandı. İşte son bilgilerle anlık olarak güncellediğimiz 1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçları. 2015 genel seçimleri öncesi Trabzon da yapılan anketlerin ortalaması ele alındığında partiler arasındaki oy dengesi şu şekilde olmuştur.

Trabzon da anketlerde AKP yüzde 55 lik oy oranı ile açık ara önde görünüyor. Onu MHP yüzde 21 oyla takip ediyor. CHP ise yüzde 17 oyla 3. parti olarak görünüyor. Bu partileri takip eden Saadet Partisi yüzde 3 lük oy aranıyla iddialı bir duruş sergileyemezken, HDP ise yüzde 0.88 lik oy oranıyla etki gösteremiyor.

1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçlarına göre Meclise Girecek Milletvekillerinin isimleri ise şöyle:

1- 
2-
3-
4-
5-
6-

1 Kasım 2015 Genel Seçimleri bir erken seçim olması nedeniyle kritik önem taşıyor. Bu seçimin önemi arttıran en önemli unsur, ülkemizin ikinci bir erken seçimi kaldıramayacağı yönündeki genel kanıdır. Sandıktan çıkan sonuç her ne olursa olsun, siyasilerin halkın vereceği mesajı iyi okuması gerekir. Seçim sonuçlarını sizin için anlık olarak güncellemeye devam edeceğiz.

Trabzon Hakkında Genel Bilgi:

Trabzon Türkiye'nin en kalabalık yirmi dokuzuncu şehridir. 2014 itibarıyla 766.782 nüfusa sahiptir. Karadeniz Bölgesi'nin Doğu Karadeniz Bölümü'nde yer alan ilin Karadeniz'e kıyısı bulunur. Karadeniz sahili ile Zigana Dağları arasında yer almakta olup yüz ölçümü açısından az bir alan kaplar. Batısında Giresun'a bağlı Eynesil ilçesi, güneyinde Gümüşhane'ye bağlı Torul ilçesi ve Bayburt, doğusunda da Rize'ye bağlı İkizdere ve Kalkandere ilçeleri bulunur.

7 Eylül 2010 tarih ve 27695 sayılı resmi gazetede yayımlanan karar ile birlikte 7 belde ve 29 köy tüzel kişilikleri kaldırılarak belediye sınırlarına dahil edilmiştir. Bu son düzenleme ile birlikte belediye nüfusu 402.166'ya çıkmıştır.

Trabzon, günümüzde Karadeniz Bölgesi'nin Samsun'dan sonra ikinci büyük kentidir. Trabzon, 12 Kasım 2012 tarihinde kabul edilen büyükşehir yasa tasarısı ile büyükşehir belediyesi olmuş ve merkez ilçe kaldırılarak Ortahisar ilçesi kurulmuştur. Trabzon iki il ile birliktede "şehzadeler şehri" olarak anılır.

 

Yazar: Haberci
Trabzon seçim sonuçları Trabzon seçilen milletvekilleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı