Sandıkta MHP'ye ülkücülerden şok

Türkiye seçimini yapıyor. Sandığa gidenler fotoğrafını paylaşıyor. Bir MHP'li AK Parti'ye oyunu kullanıp, MHP'yı kızdıracak not paylaştı. Başbakan Davutoğlu'na itafen yazılan notta dikkat çeken bir şiir de var. İşte bozkurt işaretli o şok fotoğraf.

Sandıkta MHP'ye ülkücülerden şok

Türkiye genelinde 54 milyon 76 bin seçmen sandık başına giderek oyunu kullanıyor. Yasak olmasına rağmen, bazı vatandaşlar verdiği oyun fotoğrafını sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla duyuruyor. MHP'li olduğunu söyleyen kişinin paylaştığı fotoğraf ise görenleri hayrete düşürüyor. 

BAŞBAKAN'A NOT VE BOZKURT İŞARETİ
Sandığa giden bir vatandaş oy pusulasında AK Parti'ye 'Evet' mührünü basıp, üzerine bir not yazdığı kağıdın fotoğrafını çekti. 'Müslümanlıkta yoğrulan yurdu, Müslümansız bırakma Allahım. Gerçek Ülkücüler yanında, sen aldırma Başbakanım' yazılı notun kenarında Bozkurt işaretide yapıldığı görülüyor. 

FOTOĞRAF ÇEKMEK YASAK
YSK, yayınladığı seçim yasaklarında cep telefonu, fotoğraf veya film makinesi gibi görüntü kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla kapalı oy verme yerine girmesinin yasak olduğu ifade ederek, bu tür cihazlar varsa oy verme işlemi bittikten sonra iade edilmek üzere sandık başkanlarına bırakılması gerektiği açıklanmıştı. Fakat vatandaşlar bu yasağa aldırmadan verdiği oyun rengi belli olsun diye sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıp, arkadaşlarının görmesini sağlıyor.

Yazar:
MHP'li seçmen AK Parti'ye oy attı Bahçeliyi kızdıracak fotoğraf ilginç seçim haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.