Sandık başına giden liderlerden 'ortak' temenni

AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin Genel Başkanları, 1 Kasım seçimlerinde sandık başına giderek oyunu kullandı. Ortak temenni, halkın iradesinin tam olarak sandığa yansıması oldu.

Sandık başına giden liderlerden 'ortak' temenni

26. Dönem Milletvekili seçimleri için şehir şehir gezen siyasi parti genel başkanları, oy kullanma işlemi için sandık başına gitti. TBMM'de temsil edilen AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, oyunu kullanıp açıklama yaptı. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçimleri için oyunu memleketi Konya’da kullandı. Davutoğlu, oy kullanmak üzere Konya’nın merkez Meram ilçesinde bulunan konutunun yakınlarındaki Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine geldi. Oyunu kullanan Davutoğlu, seçimin hayırlı olmasını dileyerek, “Bugün bir kez daha vatandaşlık görevini yapmak üzere sandık başına gidiyoruz. Her şeyden önce ülkemiz için, milletimiz için, insanlık için hayırlı olmasını diliyorum. Milletime şu çağrıda bulunmak istiyorum; Tabii hep beraber sandık başındayız, daha sandıkların kapanmasına saatler var. Bütün vatandaşlarım huzur içinde, sükun içinde sandıklara gitmeye ve iradelerini sandıklara yansıtmaya davet ediyorum. Ayrıca sandıklarda bir demokrasi bayramı, bir demokrasi şöleni yaparcasına birbirimizi tebrik etmeye, farklı siyasi görüşlere sahip olsak da herkesin sandık başında, sandığın dışında selamlaşarak ülkenin geleceği için karşılıklı iyi niyetimizi göstermeye davet ediyorum" dedi. 

SONUÇ NE OLURSA OLSUN BALKONA ÇIKACAĞIM
Başbakan Ahmet Davutoğlu, balkon konuşmasıyla ilgili soru üzerine, “Balkon konuşması bizim Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığından yana bize intikal eden güzel bir gelenek. Her halükarda mutlaka inşallah balkon konuşmasını yapacağım Allah sağlık sıhhat verirse. İnşallah akşam da netice ne olursa olsun bu neticeyi halkımızla paylaşmak ve kanaatlerimizi ve gelecek perspektifimizi ifade etmek üzere balkon konuşması yapacağım. Zaten 7 Haziran’da da yapmıştık, şimdi de yapacağız inşallah” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU ARJANTİN OKULUNDA
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte milletvekili genel seçimi için Arjantin İlköğretim Okulu'nda oyunu kullandı. Oy kullanma işleminin ardından çıkışta gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Bu seçimler demokrasimiz, cumhuriyetimiz, çocuklarımız, geleceğimiz için çok önemli. Geldik, oyumuzu kullandık, hayırlı uğurlu olsun" dedi. Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde seçim güvenliğine ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, "Henüz ayrıntılar gelmedi ama size şunu söyleyebilirim; Bütün olayları yakından izliyoruz. Teröre, kimden gelirse gelsin karşı olduğumuzu, amacı ne olursa olsun karşı olduğumuzu her ortamda dile getirdik. Bu ülkede biz huzur ve refah istiyoruz. Bu ülkede birlikte, kardeşçe yaşamak istiyoruz. Bu ülkede anneler çocuklarını huzur içinde okula göndersinler, bunu istiyoruz. Bu ülke hepimizin ülkesi ve bu ülkede hepimiz barış içinde, huzur içinde, kardeşlik içinde yaşamak istiyoruz" açıklamasını yaptı. 

BENZER SONUÇ ÇIKAR MI?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde oyunu Anıttepe Ortaokulu'nda 1310 numaralı sandıkta kullandı. Oy kullanmasının ardından açıklama yapan Bahçeli, "26. Dönem Milletvekilleri Genel Seçimleri için bugün milletimizin yüksek katılımıyla bir seçimin gerçekleştirilmesini temenni ediyorum. Milletimize, siyasi partilerimize ve onun adaylarına hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. İnşallah, bu seçim milletimizin geleceği açısından bir dönüm noktası olur diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı. Bahçeli, açıklaması sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, "7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri'ne benzer bir sonuç çıkar mı?" sorusuna Bahçeli, "Bu soruları sonra soralım" karşılığını verdi.  

HUZUR VE BARIŞ ARZULUYORUZ
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş da oyunu İstanbul'da kullandı. Sandıktan huzura ve barışa dair umut çıkmasını temenni eden Demirtaş, vatandaşlara oy kullanma çağrısında bulunarak, "Bugün Türkiye siyasi tarihi açısından önemli bir seçim gerçekleştiriyoruz. Umut ediyorum ki bugün yapılacak seçimlerde ortaya çıkacak siyasi sonuçlar hepimizin açısından en hayırlı sonuç olacaktır. Hepimizin arzuladığı şey huzur ve barıştır. Bugün sandıklardan huzura ve barışa dair umudun çıkmasını arzu ediyorum" dedi.

 

Yazar: Haberci
liderlerin oy kullanması liderler seçim açıklaması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı