Kastamonu'da peş peşe 3 yangın korkuttu

Kastamonu'da bir gecede üç farklı yerde yangın çıktı. Yangından haberi olmayan bir vatandaş komşularının yardımıyla canını kurtardı. Diğer yangılarda ise evler tamamen küle döndü.

Kastamonu'da peş peşe 3 yangın korkuttu

Kastamonu dün gece hareketli dakikalar yaşadı. Peş peşe gelen yangın haberleri ile korkulu anlar yaşandı. Bir vatandaş uykuda iken son anda komşuları tarafından kurtarıldı. Ölen olmaması sevindirirken, yaralananlar hastaneye kaldırıldı.

YANIYORKEN KOMŞULARI KURTARDI
Kastamonu’nun Saraçlar ve İsmailbey Mahallesi ile Burhanlı Köyü'ndeki samanlıkta yangın çıktı. İlk olarak Saraçlar Mahallesi'ndeki yangında Cafer Kuş’a ait iki katlı ahşap bina yandı. Evin yandığını görenler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Ayrıca yangın esnasında evde uykuda olan Cafer Kuş, komşularının yardımıyla evden çıkartıldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Yangın bitişiğindeki iki katlı ahşap binaya sıçradı. Uzun uğraşlar sonunda yangın kontrol altına alınabildi. Yangında yaralanan Cafer Kuş da çağrılan sağlık ekiplerince Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Bacadan çıktığı tahmin edilen yangında iki katlı ahşap binalar kullanılamaz hale geldi.

Gece yarısı merkeze bağlı Burhanlı köyünde samanlık yangını çıktı. İtfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek çevredeki evlere sıçramasını engelledi. Yangında, samanlık yanarak kullanılamaz hale geldi.

Diğer bir olayda ise, Kastamonu’nun İsmailbey Mahallesinde yaşandı. Sabah saatlerinde tüpten çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüdü. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın büyümeden kontrol altına alınabildi. Esat Çelik’e ait evde çıkan yangın nedeniyle iki katlı ahşap bina kullanılamaz hale geldi.

Peşpeşe yaşanan yangınlar korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu.

Yazar: Haberci
kastamonu haberleri kastamonu yangın
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.