TİM Başkanı Büyükekşi seçim sonuçlarını değerlendirdi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, kesin olmayan 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Önemli bir kurum olan TiM'in Başkanı Büyükekşi'nin değerlendirmesi.

TİM Başkanı Büyükekşi seçim sonuçlarını değerlendirdi

Halkımızın karşılıklı anlayış ve birlik duygusu içinde sandıklara gittiğini belirten Büyükekşi, 1 Kasım seçimlerinin ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diledi. Seçim ile ilgili bir açıklama yapan Büyükekşi, seçimlerin sonucunda yine tek partinin iktidara geldiğini vurgulayarak, "Vatandaşlarımız hür iradelerini ortaya koyarak, demokrasinin gerektirdiği şekilde bugün oylarını kullandılar. Sandıktan çıkan sonuçlar, halkımızın takdiridir. Artık, seçim atmosferini bir an önce geride bırakarak Türkiye’nin geleceğini düşünmek zorundayız" dedi.

EKONOMİDE ÖNEMLİ ATILIMLAR
Türkiye'nin 13 senedir tek parti hükümetinin getirdiği istikrar sayesinde ekonomide çok önemli atılımlara imza attığına dikkati çeken Büyükekşi, "Şimdi yakaladığımız bu kazanımları daha ileriye götürme zamanın geldiğine inanıyoruz. Sadece ekonomide değil, tüm alanlarda yeni reformlara ihtiyaç var. İhracatçılar ve sanayiciler olarak en büyük beklentimiz; yeni hükümetin; inovasyon, Ar-Ge, tasarım ve markalaşmayı merkeze alan, eğitimi öne çıkaran, yüksek katma değer odaklı, bilgi ve teknoloji rekabetine göre kurgulanmış ihracat odaklı bir büyüme modelini gündemine almasıdır" ifadelerini kullandı. 

Yazar: editör
tim seçim değerlendirmesi mehmet büyükekşi açıklaması seçim sonuçları değerlendirme
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.