Seçimin sonucunu belli eden o fotoğraf oldu

Türkiye'de sabah saatlerinde başlayan oy kullanma işlemlerinde şok bir fotoğraf ortaya çıkmıştı. Bir vatandaş, AK Parti'ye oyunu verip MHP'ye bir not iletmişti. Baraj riskiyle karşı karşıya kalan MHP'yi kızdıracak o fotoğraf tarihe geçti.

Seçimin sonucunu belli eden o fotoğraf oldu

1 Kasım seçimleri için sandık başına giden vatandaşlar, kullandıkları oyun fotoğrafını çekerek, sosyal paylaşım sitelerinden yayınlamıştı. MHP'nin 7 Haziran'dan sonraki tavrıyla ilgili eleştiren bazı ülkücüler sandık başında öyle bir not yazmıştı ki, herkesin dikkatini çekti. 

O FOTOĞRAF OLAY OLDU
Türkiye genelinde 54 milyon 76 bin seçmen sandık başına giderek oyunu kullandı. Sandığa giden bir vatandaş oy pusulasında AK Parti'ye 'Evet' mührünü basıp, üzerine bir not yazdığı kağıdın fotoğrafını çekti. 'Müslümanlıkta yoğrulan yurdu, Müslümansız bırakma Allahım. Gerçek Ülkücüler yanında, sen aldırma Başbakanım' yazılı notun kenarında Bozkurt işaretide yaptı. 

MHP BARAJ ALTINDA KALACAK MI?
İşte seçimin sonucunu da belli eden bu fotoğraf, şimdi paylaşım rekorları kırıyor. MHP'nin 7 Haziran'daki seçimlerin ardından aldığı tavır ve kararlar tabanda yeterli yanıt bulmamışa benziyor. Öyle ki oy oranında ciddi bir azalma olan MHP, baraj altında kalma riskiyle de karşı karşıya kalmış durumda. HDP'nin oldukça gerisinde kalan MHP'nin ne karar alacağı merak ediliyor. 

Yazar: Haberci
seçim sonuçları mhp neden kaybetti mhpnin oy kaybetme nedeni
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.