Devlet Bahçeli istifa mı etti?

1 Kasım seçimlerinde adeta hezimete uğrayan MHP Genel Merkezi'nde büyük bir sessizlik hakim. Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin istifa ettiği ve birazdan açıklama yapması öne sürüldü.

Devlet Bahçeli istifa mı etti?

1997 yılında MHP'nin genel başkanlığı koltuğuna oturmasından bu yana 14 ayrı seçim geçiren Devlet Bahçeli'nin 1 kasım seçimleriyle birlikte istifa ettiği iddia edildi. 

Alparslan Türkeş'in vefatının ardından MHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturan Devlet Bahçeli, bu seçim çalışmaları boyunca oldukça eleştirilmiş ve bazı partililer de istifaya davet etmişti. Bahçeli, parti içerisindeki ağır topları da dışlamış ve milletvekili aday listelerinde yer vermemişti. 

Seçim sonuçlarını Genel Merkez'de takip eden Bahçeli'nin istifa kararı aldığı ve bu kararı birazdan basın toplantısıyla duyuracağı iddia ediliyor. Büyük bir sessizliğin hakim olduğu genel merkez binasında, hareketli anlar yaşanması bekleniyor. 7 Haziran'da Türkiye genelinde yüzde 16,3 oy alan MHP, kesin olmayan sonuçlara göre 1 Kasım seçimlerinde yüzde 12,0 alarak 4,3 puan geriledi.

Yazar: Haberci
devlet bahçeli istifa bahçeli istifa mı etti mhp oy oranları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı