Davutoğlu konuşmasını yapıp bakın nereye gitti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Davutoğlu, konuşmasından sonra bakın nereye gitti.

Davutoğlu konuşmasını yapıp bakın nereye gitti

AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Zafer değil tevazu günü olduğunu söyleyen Davutoğlu, konuşmasının ardından önemli bir mekana gitti. 

Seçim sonuçlarını Konya’daki konutunda takip eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, resmi olmayan sonuçlara göre, AK Partinin tek başına iktidar olmasının ardından buradan seçim otobüsüne bindi. Evinin önünde bekleyen vatandaşlara seslenen Davutoğlu, "Bizim inancımızda, kültürümüzde komşular kardeşten azizdir. Siz bizden razıysanız, sizlerin huzuruna bizi böyle vakarla çıkaran Rabbime hamdüsenalar olsun. Size ve milletime teşekkürü bir borç biliyorum. Bu zafer bizim değil, milletimizindir. Bu zafer Konyalıların, komşularımızın, vatandaşlarımızındır. Kusura bakmayın sizlere hiçbir zaman sırtımızı dönmedik, dönmeyeceğiz" dedi.

KONUŞMA YAPIP MEVLANA'YA GİTTİ
Davutoğlu, 'Aziz komşularım' diye seslendiği vatandaşlara, "Şimdi büyük meydanda Hazreti Mevlana’nın huzuruna ziyarete gideceğiz, orada on binlerce kardeşim bekliyor, yine Ankara’da on binlerce kardeşim soğukta bekliyor. Sizlerle inşallah ayrıca teker teker kucaklaşacağım. Ama bizi bağrınıza bastığınız için en zor günlerde, en zor zamanlarda yanınızdayız diye haykırdığınız için Allah sizlerden razı olsun” diye konuştu. 

ALLAH'I AĞZINDAN EKSİK ETMEDİ
Bugün demokrasinin zafer günü olduğunu söyleyen Davutoğlu, "Hepinizden, bu zafere katkıda bulunan bütün kardeşlerimden Allah razı olsun. Daha yolun başındayız.  İnşallah sizlerde birlikte daha nice nice yollar kat edeceğiz. Güzel hedeflere yürüyeceğiz. Allah sizden razı olsun. Allah bizi sadece bu dünyada değil, güzel amellerle ahirette de komşu eylesin inşallah. Sizin huzurunuza ve onun huzuruna hiçbir zaman başımız eğik gitmeyelim. Allah utandırmasın. Bugün zafer günü ama bugün tevazu günüdür. Zafer ancak O’na aittir, zafer millete aittir" dedi. 

Yazar: Haberci
Davutoğlu konuşma davutoğlu nereye gitti seçim haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.