Diyarbakır'da o grup kutlamayı eyleme çevirdi

Diyarbakır'da yüzleri maskeli grup, HDP'nin oy oranlarının artmasını sevinç gösterileriyle karşılıyordu. İlerleyen dakikalarda HDP'nin oyları düşüncü grup yolu kapatıp, ortalığı ateşe verdi. Grup polise ateş açtı. Diyarbakır'da gergin dakikalar

Diyarbakır'da o grup kutlamayı eyleme çevirdi

Diyarbakır’da sandıkların açılmaya başlamasının ardından HDP il binası önünde toplanan yüzleri maskeli göstericiler, sevinç gösterileri yapmaya başladı. Kürtçe sloganlar atan grup, ilerleyen dakikalarda sandıktan çıkan sonuçlar değişince eylem yapmaya başladı. Yolu trafiğe kapatan yüzleri maskeli grup, ateş yaktı.

GAZ VE TAZYİKLİ SU
Grup, kendilerine müdahale etmek için olay yerine gelen polise de taşlarla saldırdı. Polis, gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale ederken, grup içerisinden polise ateş de açıldı. HDP binasının bulunduğu caddeyi ateş yakarak, trafiğe kapatan grup, bununla da yetinmeyip, barikat kurmaya kalkıştı. 

POLİSE ATEŞ AÇILDI
Göstericiler, bir süre sonra olay yerine zırhlı araçlarla gelen polise de taşlarla saldırmaya başladı. Polis, grubu tazyikli su sıkarak dağıttı. Ancak göstericiler bir süre sonra yeniden toplanmaya başladı. Polis, bir kez daha gelerek, göstericilere tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Göstericiler de zırhlı araçlara taşlarla saldırırken, bu sırada grup içerisinden polise ateş de açıldı. Bölgede gerginlik sürüyor.

 

Yazar: Haberci
hdp seçim gerginliği kutlama yapan hdpliler diyarbakır seçim haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.