Demirtaş, TBMM'deki yeni görevlerini açıkladı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Yeni dönemde HDP'nin 3'üncü parti olduğunu söyleyen Demirtaş, yeni dönemde yapacaklarını anlattı.

Demirtaş, TBMM'deki yeni görevlerini açıkladı

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, seçim sonuçlarını değerlendirmek için kameraların karşısına geçti.

Demirtaş, yeni dönemde yapıcı bir muhalefet sergileyeceklerini belirterek, "Parlementonun 3'üncü büyük grubu olarak halkın sorunu çözümü için çabalayacağız. Her sorun HDP'nin sorunudur. Bize oy veren yurttaşın özgür yaşamın teminatı olarak emaneti teslim etmiştir. Asillerin bu iradesini ezdirmeyeceğiz. İlerleyen günlerde teşkilatımızı toplayıp durum değerlendirmesi yapacağız. Büyük insanlığa yürüyüşü aksatan hangi yönümüz varsa, tamamlayacağız. 2019 seçimlerine HDP'yi çok daha güçlü hazırlayacağız. Parlemento mücadele alanı değildir. Her yer mücadele alanıdır. 60 milletvekili ile ezilenleri temsil edeceğiz. Aynı zamanda herkesin yaşadığı yerde kendi alanında çözme konusunda özgürlük ve demokrasi mücadelesini sürdürüeceğiz. Yılgınlığa gerek yok" dedi.

Demirtaş, toplantının sonunda gazetecilerin sorularını 'İlerleyen günlerde kapsamlı açıklama yapacağız' diyerek reddetti.

Yazar: Haberci
selahattin demirtaş açıklaması demirtaş seçim değerlendirmesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.