Eskişehir'de ülkücüler ve HDP'liler birbirine girdi

Eskişehir'de seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte ülkücüler ve HDP mensupları birbirine girdi. Oy sayma işlemi sırasında başlayan gerginlik, ara sokaklara sıçradı. Gözaltına alınanlar var.

Eskişehir'de ülkücüler ve HDP'liler birbirine girdi

Eskişehir’de, Şehit Teğmen Subutay Alkan Ortaokulu’nda görevli ülkücü ve HDP’li sandık müşahitleri arasında tartışma çıktı. HDP’li grup okul içerisinde, ülkücüler ise okul bahçesinde beklemeye başladı. Bahçede bekleyen  ülkücülere taş atılmaya başlayınca ortalık karıştı. 

Gruplar arasında çıkan taşlı kavgada ülkücü 1 kişi kafasına taş isabet etmesi sonucu yaralandı. Yaralı, olay yerine gelen 112 Acil Servis ambulansıyla kaldırıldığı Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.Daha sonra okul içerisinde bulunan grubun, bahçede bulunanlara tahta atması sonucu olaylar yeniden başladı. Polis ekipleri, bahçede bulunan grubu sakinleştirirken, HDP’lileri de okulun arka kapısından polis midibüsüne bindirerek çıkartmak istedi. Otobüse binmek istemeyen grup ile polisler arasında kısa süreli arbede yaşandı.

GÖZALTINA ALINANLAR BIRAKILDI HDP'LİLER DAĞILDI
Tedbir alan TOMA ve çevik kuvvet ekiplerine taş atan gruba polis ekipleri, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale ederek dağıttı. Ayrıca bu olaylar sırasında TOMA’nın önüne oturarak eylem yapan 2 kişi gözaltına alındı. HDP’li parti yöneticileri, bir süre polisle müzakere ederek gözaltına alınan 2 kişinin serbest bırakılmasını ve okulda görevli sandık müşahitlerini kendi araçlarıyla götürmeleri konusunda anlaştı. Olaylar, gözaltındakilerin serbest bırakılmasıyla ve sandık müşahitlerinin okuldan sivil araçlarla götürülmesiyle sona erdi.

Yazar: Haberci
ülkücü ve hdpli kavgası eskişehirde tehlikeli gerginlik seçim sonrası olaylar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.