escort bayan

Ahmet Hoca balkonda halka hitap etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin her seçimin ardından yaptığı geleneksel balkon konuşması için yerini aldı. Davutoğlu'nun konuşması dünya basını tarafından da takip ediliyor. Tüm dünya Davutoğlu'nun yaptığı konuşmayı dinliyor.

Ahmet Hoca balkonda halka hitap etti

Başbakan, AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Konya'daki programının ardından hızla partisinin Başkent'teki Genel Merkezi'ne geldi. Pursaklar'da da konuşma yapan Davutoğlu, balkonda dünya basınının önünde hitap ediyor. "7 Haziran'da başımızı öne eğeceğimizi zannettiler, eğmedik. 7 Haziran'dan bu yana da milletimizin hizmetinde olduk, inşallah önümüzdeki 4 sene de tek başına, işbaşına olacağız" diyen Davutoğlu, "Bu zafer sizin zaferinizdir, bu zafer Pursaklar'ın, Ankara'nın, Türkiye'nin zaferidir. Maşallah, saatlerce bu soğukta beklediniz ama aşkınız hiç kesilmedi. İşte bizim millete dava aşkımız budur, sevdamız budur. Allah bu yolda hep beraber bizi azimle, gururla yürümeyi nasip eylesin" dedi.

ERDOĞAN'A SELAM GÖNDERDİ
Dünyanın dört bir yanında bizleri ekranları başında gözyaşlarıyla dualarla izleyen gönüldaşlarımıza selamlar olsun. Gözlerini bu mübarek ülkeye Türkiye Cumhuriyeti'ne çeviren milyonlarca Türkiye sevdalısına selam olsun. 1,5 milyarlık İslam alemine selam olsun. Bu partinin kurucu genel başkanına, Recep Tayyip Erdoğan'a bir kez daha selam ediyorum. 2001 yılından bu yana bu hareketin içinde bulunmuş tüm gönüldaşlarıma selam ediyorum. Bütün vatandaşlarıma selam ediyorum. Şükranlarımız sunuyorum. Tercihleri ne olursa olsun, bütün vatandaşlarımız bir demokrasi destanı yazdılar. Yürekli sandık müşahitlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. 

Sizler iradenize sahip çıkarak, sandığı, barışı, kardeşliği seçtiniz. Barışı hakim kılmak için iradenizi kullandınız, o ak pusulada oy veren ak ellerinize teşekkür ediyorum. 2002'den bu yana sahip çıktığınız partinize, evlatlarınıza her zamanki gibi yine sahip çıktınız. Biz var olduğumuz sürece AK Parti de var olacak dediniz. Sizler ülkemiz üzerinde oynanan oyunları gördünüz. Kıyamete kadar burada olacağız dediniz. Eski Türkiye'nin zihniyetini, terörü, istikrarsızlığı gömdünüz. 780 bin kilometrenin tamamında oyları artırarak "tek başına, iş başına" dediniz. Seherle birlikte iş başına diyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Türkiye 7 Haziran seçimlerinden sonra bir dizi komplonun hedefi haline geldi. Birileri AK Parti'nin tek başına iktidar olmasını istemeyerek bir takım komploları oyuna koydular. Milletin iradesine saygımız sonsuzdur dedik. Milleti hükümetsiz bırakmayacağız, Türkiye'yi 2023 hedeflerine götüreceğiz dedik. 

4 YILLIK MESAJ
Türkiye daha güzel, daha muktedir olacaktır. Husumet, nefret ve şiddet dili kaybedecek, Türkiye büyümeye, gelişmeye devam edecektir. Buna destek veren herkese minnet ve şükranlarımı birkez daha ifade ediyorum. Türkiye'yi her türlü çatışmadan, gerilimden çıkaracağız. Sandıkta ne istediğini açıkça söyleyen vatandaşlarımız müsterih olsun. Her zaman olduğu gibi coşkuyu vakarla yaşayacaksınız. Bizi barına basan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün bu seçimde yenilen yoktur, bu seçimde Türkiye kazanmıştır, milletimiz kazanmıştır,  hiç kimse yenilmemiştir. Bütün vatandaşlarımız emin ve müsterih olsunlar. Verdikleri mesaj önümüzdeki 4 yılda yansıyacaktır.0

78 MİLYONUN BAŞBAKANI
Bugünün kazananı yoksullardır, kimsesizlerdir, kısık seslerdir. Bugün sandıktan çıkan sonuç adaletin, barışın, istikrarın zaferidir. Bugün sadece AK Parti değil, AK Parti'ye gönül verenler değil, bütün Türkiye, geleceğimiz, umudumuz, gelecek nesil kazanmıştır. Bu aziz millet her türlü kutuplaşmaya, gerginliğe son koymuştur. Hiç merak etmeyin biz mesajınızı aldık. 7 Haziran'da söylemek istediklerinizi aldık. Sizlere seçimi kazanmış AK Parti'nin genel başkanı olarak değil, 78 milyonun başbakanı olarak hitap ediyorum. Herkesi kucaklayacağız. Bu topraklara sevgi tohumları ekeceğiz. Sevgi çınarları büyüteceğiz, 78 milyonu kardeş, dost kılacağız.

Yazar: Haberci
davutoğlu balkon konuşması ak parti seçim açıklamaları balkon konuşması 78milyon başbakanı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.