Boş meydana seslenen milletvekili adayı kaç oy aldı

Mardin'de bağımsız milletvekili adayı olan Mehdi Sarıkaya, 1 kasım seçimlerinden kaç oy aldı. 'Binlerce kişinin gönlü burada' demişti kaç kişi oy verdi. Mardin'de seçim sonuçları. Bağımsız milletvekili oy sayısı

Boş meydana seslenen milletvekili adayı kaç oy aldı

1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında Mardin'de yaptığı mitinge kimse katılmayınca boş alana seslenen Mardin bağımsız milletvekili adayı Mehdi Sarıkaya'nın aldığı oy oranı kesin olmayan sonuçlara göre belli oldu. 

Seçim çalışmaları çerçevesinde düzenlediği mitinge kimse katılmayınca boş meydana seslenen Mardin bağımsız milletvekili adayı Mehdi Sarıkaya, 102 oy aldı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Mardin’de 445 bin 455 seçmenden 385 bin 106 kişi oy kullandı. HDP yüzde 68,36 ile 258 bin 384 oy alırken, AK Parti ise yüzde 28,52 ile 107 bin 804 aldı. 

SARIKAYA MEYDAN'DA NE DEMİŞTİ?
Mardin bağımsız milletvekili adayı Mehdi Sarıkaya, Karayolları Parkı’nda seçim mitingi düzenlemiş ve gazeteci ve güvenlik amacıyla 15 polisden başka gelen olmamıştı. Buna rağmen mitingini iptal etmeyen ve boş alana seslenen Sarıkaya, seçim çalışmalarına devam edeceğini ve seçileceğine inandığını açıklamıştı. Yüzlerce ve hatta binlerce kişinin gönlünün bu meydanda olduğunu, fakat kendilerinin burada olmadığını kaydeden Sarıkaya, yakınlarını davet etmediğini de gündeme getirmişti. 

Mitinge davet ettiği herkesin geleceğini kendisine söylediğini, ancak hiçbirinin gelmediğini vurgulayan Sarıkaya, “10 gün önce seçim çalışmalarına başladığımda herkes bana ters bakıyordu. Ancak şuan herkes bana el sallıyor. Dün gezdiğim mahallede herkes bana çay, kahve, pasta verdi. Gizli bir sel vardır ve bu oya dönüşecektir” demişti.

Yazar: Haberci
mehdi sarıkaya oy sayısı bağımsız aday kaç oy aldı mardin seçim haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.