escort bayan

Gerçek oy oranını açıkladı herkes şaşırdı

1 Kasım'daki seçimlerde '1 oy aldı' şeklinde haber yapılan bağımsız aday Ali Osman Demirtaş, gerçek oyunu açıkladı. Bağımsız adayın aldığı oy herkesi şaşırttı.

Gerçek oy oranını açıkladı herkes şaşırdı

Bursa'da bağımsız milletvekili adayı olarak 26. Dönem seçimlerine giren Ali Osman Demirtaş, hakkında çıkan '1 oy aldı' haberlerini yalanlayarak, gerçek oy sayısını açıkladı.  

GERÇEK OY SAYISINI AÇIKLADI
Bursa'nın Gemlik ilçesinden bağımsız aday olan Ali Osman Demirtaş, Bir haber ajansının, "Demirtaş’ın eşiyle birlikte oy kullandığı sandıktan kendisine bir oy çıktı" haberini yalanlarak, toplamda 17 oy aldığını söyledi. Merak edip şimdiye kadar oy oranına bakmadığını dile getiren Ali Osman Demirtaş, "Hakkımda çıkan haber yalan. Gemlik'te kullandım oyumu. 38 veya 40 tane oy çıkmış diye duydum sandıktan. Bu habere yalan diyorum. Medyanın yalanı" dedi. 

MİTİNGİME GELEMEDİLER
Halkın kendisine teveccühü olduğunu dile getiren Demirtaş, "Halkımızın teveccühü var. Ancak siyasi partilere üye ve yönetim kurulunda oldukları için bizim mitinglere gelmek istemediler. Ve bunu da bizatihi beyan ettiler. Ancak oy zamanı tabii ki verip vermeme onların yetkisindedir. Uygun görmüşlerdir vermemişlerdir" dedi.

'EŞİM BİLE VERMEMİŞ' DEDİLER
Sosyal eğitim aldığını ve bu amaçla sosyal sorumluluk maksadıyla Milletvekili adayı olarak yola çıktığını belirten Ali Osman Demirtaş, "Ben seçilirsem sevinmezdim, kaybedersem de üzülmezdim. Arkadaşlarımla telefonla görüştüm. Bana 'medyadan telefon ettiler size bir oy çıkmış eşiniz bile vermedi diyorlar' dediler. Sonra da 'Olur mu öyle şey 38-40 tane oy çıkmış' diye ifade ettiler. Yüksek Seçim Kurulu'nun web sitesine girerek Gemlik'te aldığı oy oranlarını inceleyen bağımsız aday Ali Osman Demirtaş, kendisine verilen oy oranlarını hesaplayarak, "YSK'nın sitesine baktım. 17 tane oy çıkmış" açıklamasını yaptı.

Yazar: Haberci
eşinin oy vermediği aday bağımsız adayın oy oranı bursa seçim haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.