Tonlarca kereste ve saman alev topuna döndü

Samsun'da tonlarca kereste, saman ve ahır yandı. Dev alevler arasında canlı hayvanlar son anda yanmaktan kurtarıldı. Alevli gecede ölen ya da yaralanan oldu mu? Evlere sıçradı mı?

Tonlarca kereste ve saman alev topuna döndü

Samsun'un Bafra ilçesinde akşam saatlerinde korkutucu bir yangın yaşandı. 10 tona yakın kerestenin bulunduğu ve içerisinde büyükbaş hayvanlar ile saman olan bina yanmaya başladı. Alevler gökyüzünü aydınlattı. Can pazarının yaşandığı olayda itfaiye ekipleri yetersiz kalınca iş makineleri devreye girdi. 

OLAYIN ÇIKIŞ NEDENİ
Akşam saatlerinde Fatih Mahallesi Sedde Yolu 1. Sokak'ta Mustafa Elipek'e ait evin bahçesindeki ahır, samanlık ve 10 tona yakın kerestenin bulunduğu alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Ekipler yetersiz kalınca, olay yerine takviye itfaiye ekipleri sevk edildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de geniş güvenlik önlemi aldığı yangın mahallinde ahırda bulunan büyükbaş hayvanlar vatandaşlar tarafından tahliye edildi. 

Alevlerin göğe yükseldiği yangında zaman zaman zor anlar yaşayan itfaiye ekiplerine takviye olarak olay yerine iş makineleri de getirildi. 3 saate yakın bir süre alevlerle boğuşan Büyükşehir Belediyesi ekipleri yangını, civar evlere sıçramadan kontrol altına aldı. Yangında tonlarca kereste, samanlık ve ahır alevlere teslim oldu. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Yazar: Haberci
bafrada yangın samanlık yangını samsun haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı