Merkel'den Davutoğlu'na beklenen telefon 'geliyorum'

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesinde yüzde 60'a yakın oy alan AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu'nu arayarak tebrik etti. Merkel'in görüşmesindeki detay. Merkel Türkiye'ye bakın ne için gelecek.

Merkel'den Davutoğlu'na beklenen telefon 'geliyorum'

Almanya'da 1 Kasım 2015 seçimlerinde 7 Haziran'da aldığı yüzde 53.7'lik oyu yüzde 59.7'ye çıkaran AK Parti'nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na beklenen bir telefon geldi. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu telefonla arayarak Türkiye'de gerçekleşen 26. Dönem Milletvekili seçimlerinin sonucu dolayısıyla tebriklerini iletti. 

Başbakan Davutoğlu, tebriği için Merkel'e teşekkür ederek, seçimlerin barışçıl bir ortamda, yüzde 85'in üzerinde bir katılım oranıyla gerçekleştiğini, bu durumun Türk demokrasisinin olgunluğunu gösterdiğini, Türk halkının siyasi, demokratik ve ekonomik istikrardan yana tercihte bulunduğunu ifade etti. Görüşmede ayrıca, Suriye'deki gelişmeler, DEAŞ'le mücadele ve mülteci krizi konularında kapsamlı görüş alışverişinde bulunulduğu belirtilerek, bu konularda, ikili düzeyde ve AB dahil çok taraflı platformlarda işbirliğinin yoğunlaştırılması konusunda kararlı olunduğu teyit edildi.

MERKEL TÜRKİYE'YE GELİYOR
Başbakan Merkel içinde bulunduğumuz Kasım ayında Antalya'da düzenlenecek G20 Zirvesi vesilesiyle Türkiye'yi ziyaret edecek olmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Yazar: Haberci
Davutoğlu ve Merkel görüşmesi Merkel seçim değerlendirmesi Merkel ne zaman Türkiye'ye geliyor
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.