Çadırda kalıyorlar fakat AK Parti zaferini kutladılar

Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'de misafir edilen Suriyeliler, AK Parti'nin seçim zaferini çoluk çocuk Türk bayraklarıyla kutladı. Kış gününde çadırda kalmalarına rağmen AK Parti zaferi kutlamaları, seçimin dünya mazlumları adına önemini de gözler önüne serdi.

Çadırda kalıyorlar fakat AK Parti zaferini kutladılar

Suriye'deki iç savaş nedeniyle Türkiye'de soğuk gecelerin kendilerini beklediği insanlar bugün AK Parti için toplandı. Akçakale'deki kampta kalan Suriyeliler, seçim zaferini ellerinde Türk bayraklarıyla yaşadı. Çoluk çocuk Suriyeliler, mazlumların umudunu kazandığını haykırdılar.

ZAFER ŞARKISI SÖYLEDİLER
Akçakale Belediyesi İlk Adım Yaşam Merkezi'nde kalan Suriyeli misafirler, AK Parti'nin 1 Kasım siyasi zaferini müzik eşliğinde halay çekerek kutladı. Yaklaşık 2 bin 200 Suriyeli misafirin yaşadığı Akçakale Belediyesi İlk Adım Yaşam Merkezi’nde 1 Kasım seçim seçimlerinin ardından tek başına iktidar olan AK Parti'nin zaferi kutlandı. Parti ve Türkiye bayrakları ile coşan Suriyeliler, Arapça şarkılar eşliğinde halay çekip eğlendi. Suriyeli sanatçılar, şarkılarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan'a olan sevgilerini dile getirdi. 

Düzenlenen kutlamalarda Bessam Hüseyin, “Bu sevinç sadece Türkiye halkının sevinci değil, bu sevinç bütün Müslümanların sevinci. Bu sevinç Suriye, Irak, Filistin halkının ayni zamanda sevinci. Bugün ve bugünden sonra Beşşar Esad, İran ve İran’ın uzantısı olan Hizbullah üzülsün" dedi. 

Akçakale Belediyesi İlk Adım Yaşam Merkez Koordinatörü İbrahim Akkurt ise, "Belediye olarak ellerinden geldiği kadar Suriyelilere yardımcı olmaya çalışıyoruz. İnşallah Suriye'deki iç savaş biter de bu mutlu günde olduğu gibi kendi ülkelerine de bayram havasında dönerler" diye konuştu.

Yazar: Haberci
suriyeliler seçim kutlaması ak parti zafer kutlaması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.