Yunan Başbakan Çipras Davutoğlu'na ne dedi?

Yunanistan Başbakanı Çipras, Türk mevkidaşı Davutoğlu'nu seçimlerin ardından aradı. Çipras ile Davutoğlu arasında geçen diyalog. Çirpas, Türkiye'den ne istedi. Davutoğlu ne cevap verdi. Çipras Türkiye'ye niye geliyor?

Yunan Başbakan Çipras Davutoğlu'na ne dedi?

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu telefonla arayarak, Türkiye'de gerçekleşen 26. Dönem Milletvekili Seçimleri'nin sonucu dolayısıyla tebriklerini ilettiği bildirildi. 

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Yunanistan Başbakanı Çipras, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu telefonla arayarak, Türkiye'de gerçekleşen 26. Dönem Milletvekili Seçimleri'nin sonucu dolayısıyla tebriklerini iletti. Çipras'ın, bölgesel ve uluslararası gelişmelerin Türkiye ve Yunanistan arasında güçlü bir işbirliğini her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulur kıldığını ifade ettiği belirtildi. Çipras’ın Kasım ayı içerisinde ikili ilişkiler ve başta göç krizi olmak üzere güncel gelişmeleri ele almak üzere Türkiye’yi ziyaret etmek istediği de ifade edildi.

Çipras’a teşekkür eden Başbakan Davutoğlu, kendisini Türkiye’de ağırlamaktan memnuniyet duyacağını dile getirdi. 

ÇİPRAS NE ZAMAN GELİYOR?
Bu arada Aleksis Çipras’ın cuma günü Türkiye’ye geleceği öğrenildi. 11-12 Kasım'da gerçekleşecek AB zirvesinde mülteciler meselesinin ağırlıklı olarak tartışılması bekleniyor. Çipras'ın Türkiye ziyaretinde mülteciler konusunun dışında ikili ilişkilerinde görüşülmesi bekleniyor. 

Yazar: Haberci
çipras türkiye ziyareti aleksis çipras davutoğlu görüşmesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı