Silvan'da terör operasyonu başladı

Diyarbakır Silvan'da özel harekatçılar operasyona başladı. Bomba ve silah sesleri geliyor. Helikopter destekli operasyonda, teröristlerin ara sokaklara kaçtığı konuşuluyor. Telefon ve internet hatları kesik. Silvan'da sıcak saatler.

Silvan'da terör operasyonu başladı

Sabah saatlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilen Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki 3 mahallede bomba ve silah sesleri gelmeye başladı. Özel hareketçılar ve güvenlik güçleri karadan ve havadan operasyon için düğmeye bastı. Kazılan hendekler arasında saklanan terörisler ile çatışma yaşanıyor. 

TERÖRİSTLER ATEŞ AÇIYOR
İlçe merkezindeki Tekel, Konak ve Mescit Mahallelerinde ilan edilen yasağın ardından, operasyonun da düğmesine basıldı. İlçede, teröristleri ve hendekleri etkisiz hale getirmek amacıyla ara sokaklara giren polise ateş açılması üzerine çatışma çıktı. Telefon ve internet hatlarının kesik olduğu ilçe, silah ve bomba sesleriyle yankılanırken, operasyona helikopterler de havadan destek veriyor. Yaklaşık 10 gündür ilçede hazır bekletilen özel harekat polisleri, sabah saatlerinde zırhlı araç ve iş makineleriyle söz konusu mahallelere girdi. 

HAVADAN VE KARADAN DESTEK
Bu sırada, hendeklerin gerilerinde pusuya yatan teröristler tarafından polise ateş açılması üzerine çatışma çıktı. Çatışmalar dakikalar geçtikçe şiddetlenirken, ilçe silah ve bomba sesleriyle yankılanıyor. Öte yandan, ilçede yoğun helikopter hareketliliği de yaşanıyor. Diyarbakır’dan kalkan helikopterler, operasyona havadan destek veriyor.

GECE HENDEKLER KAPANACAKTI
Çatışmaların dün polisin açılan hendekleri kapatmak istemesiyle başladığı iddia ediliyor. Açılan hendekleri kapatmak için mahallelere giren polise teröristlerin saldırdığı ve sabah saatlerinde alınan sokağa çıkma yasağıyla, polisin operasyon başlattığı konuşuluyor.

* Manşet fotoğrafı, TSK'nın sosyal medya hesabından alınmıştır. 

Yazar: Haberci
diyarbakır silvanda çatışma silvan sokağa çıkma yasağı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.