TİKA savaş mağdurlarına desteğini sürdürüyor

TİKA, Afganistan'daki savaştan kaçarak Kunduz ve Mezar-ı Şerif'e sığınan mültecilere gıda kolisi ve battaniyeden oluşan insani yardım malzemesi dağıttı.

TİKA savaş mağdurlarına desteğini sürdürüyor

Başbakanlığa bağlı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın kuzeyinde bulunan Kunduz ve Faryab Vilayetlerinde yaşanan çatışmalardan etkilenen 350 aileye insani yardım desteğinde bulundu. 

Kunduz ve Faryab Vilayetlerinde geçtiğimiz aylarda meydana gelen çatışmalarda birçok insan hayatını kaybetmiş ve yüzlerce aile de göç etmek zorunda kalmıştı. Türkiye Mezar-ı Şerif Başkonsolosu Mustafa Erdeviren, TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Kemal Kadir Karadoğan, Koordinatör Yardımcısı Zeki Bulduk ve yerel basının da katıldığı dağıtım kapsamında,  Kunduz Vilayetinde yaşayan  savaş mağduru 180 aile ve Mezarı Şerif’te yaşayan savaş mağduru 170 aile olmak üzere toplamda 350 aileye gıda kolileri ve battaniyeden oluşan insani yardım malzemeleri dağıtıldı. 

Geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde de TİKA tarafından savaştan etkilenip Tahar Vilayetine sığınan 600 aileye acil gıda desteğinde bulunulmuş, ayrıca Mezar-ı Şerif’te Hacı kampında yaşayan çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan 600 sığınmacı da sağlık taramasından geçirilmiş ve ilaç desteğinde bulunulmuştu. 

Yazar: Haberci
tika afganistan yardımları tika haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.