Sanat Adası'na sanatsal dokunuş

Malatya'da çevre düzenlemesi sona eren Sanat Adası, adeta sihirli bir dokunuşla yapılmış gibi ortaya çıktı. Zeminden, park alanlarına kadar sanatsal nitelikteki çalışmalar tamamlandı.

Sanat Adası'na sanatsal dokunuş

7 ayrı sanatsal mekanın yer aldığı Sanat Adası'nda fiziki yapıların tamamlanmasının ardından, 7 bin 250 metrekarelik yeşil alan için Malatya Büyükşehir Belediyesi, çevre düzenleme çalışmalarını tamamladığını duyurdu. 

Merkez Bankası yanında yaptırılan Sanat Galerisi, Sanat Sokağı ve Gençlik Merkezi’nin inşaatından sonra çevre düzenleme çalışmaları da tamamlandığı bildirildi. Yapılan çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmalarının ardından Malatya’ya nezih bir mekân daha kazandırılırken, bu düzenlemelerin vatandaşlar tarafından büyük beğeni toplaması bekleniyor.

18 dönümlük alan üzerine yapılan çevre düzenleme çalışmaları kapsamında; zemine yapıştırmalı özel renkli malzeme kullanılırken, yetişkin fidanlar ile yeşillendirme çalışmaları yapıldı. Gezinti alanları ile özel dizaynlı banklar sayesinde yapılan düzenlemeler, modern bir park görünümü kazandı. 3 adet havuz yapımının devam ettiği alanda kullanılan doğal ve yapay taş kaplamaları ise ayrı bir görüntü veriyor.

BÖLGEYE ÖRNEK HİZMET
Fiziki yapıların yanı sıra çevre düzenleme çalışmalarının da tamamlandığı Sanat Adası’ndaki bölümlerinin yakın bir zamanda açılışının yapılacağı belirtildi. Havuzların da bitme aşamasına geldiği Sanat Galerisi, Sanat Sokağı ve Gençlik Merkezi’nin Malatya’da ve bölgede örnek bir hizmet olması bekleniyor.

Yazar: Haberci
malatya sanat adası malatya sanat çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.