Giresun'da parklara binlerce çiçek dikildi

Giresun'da yaklaşan kış ayı öncesinde vatandaşlara yazdan kalma günler yaşatacak binlerce çeşit çiçek dikildi. Başkan Kerim Aksu, 'Her mevsim güzel Giresun için çalışıyoruz' dedi.

Giresun'da parklara binlerce çiçek dikildi

Giresun Belediyesi daha renkli bir Giresun için kışlık çiçek dikimine başladı. Kış mevsiminin gelmesi ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehir genelinde çiçek dikim alanları yenileniyor. 

Şehrin farklı noktalarında bulunan çocuk oyun parkları, gezi alanları, orta refüjler, döner kavşaklar ile yeşil alanlara toplamda 120 bin adet kışlık çiçek dikimi yapılacak. Beniunutma, aslanağızı, süspancarı, beliz, nergiz, lale, sümbül, muscari ve kasımpatı isimli çiçekler kış mevsiminde şehre adeta renk katacak.

120 BİN KIŞ ÇİÇEĞİ
Yaz mevsiminde 200 bin kök çiçek dikimi yapıldığını, söyleyen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu;” Giresun yeşil ile mavinin buluştuğu doğu Karadeniz’in güzel şehirlerinden bir tanesi. Biz her dönem Giresun’u renkli ve göze hitap eden bir şehir olarak tutuyoruz. Yaz mevsiminde toplam 200 bin kök çiçek dikimi yaptık şehrin çeşitli alanlarına aynı işlemi 120 bin çiçek dikimi ile kışında yapacağız” dedi.

Yazar: Haberci
giresun haberleri kışın yapılan çiçek dikimi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı