Alman turistleri taşıyan minibüs kaza yaptı

Antalya'da içerisinde turistlerin olduğu tur minibüsü ile otomobil kaza yaptı. Çoğu alman uyruklu turistler hastaneye kaldırıldı. Tur minibüs sürücüsü 120 metre sonra durabildi. Ayrıca sürücünün mesleki yeterliliği olmadığı ortaya çıktı. Ceza kesildi.

Alman turistleri taşıyan minibüs kaza yaptı

Turistlerin her mevsimde uğrak yerlerinden olan Antalya'da bugün üzücü bir olay yaşandı. Manavgat İlçesi'nde bir tur minibüsü ile otomobil çarpıştı. Kazada 10 turist yaralandı. Turistler, hastaneye kaldırıldı. 

Antalya'dan Manavgat'a giden Murat O.’un kullandığı 63 ZH 859 plakalı tur minibüsü, D-400 Karayolu Güvercinlik Ağaç Deposu önünde, aynı istikamette seyir halindeki Hasan Y.’ın kullandığı 07 N 8754 plakalı özel otomobile çarptı. Her iki aracın da hurdaya döndüğü kazada şans eseri otomobilde bulunan 3 kişi yaralanmazken, tur minibüsünde bulunan 10 Alman turist yaralandı. 

YARALI TURİSTLERİN İSİMLERİ
Yaralılardan Kupfer Manfred ve Kupfer Morga Serik Aspendos Anadolu Hastanesine, Angelika Grabe, Monfred Herbert Burghandt, Albert Grabe, Esdrit Irmgard Lınke, Anne-Karin Streitberger, Nieter Bernd Linke, Ranghild Trosdel Gınnerd ve Helmut Wedeking Side Anadolu Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların büyük bölümünün ayakta tedavi gördüğü ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

120 METRE SONRA DURABİLDİ
Otomobil sürücüsü Hasan Yanılmaz, Antalya’dan gelirken dinlenmek amacıyla Güvercinlik Ağaç Deposuna sapmak için yavaşladığını, arkasından hızla gelen tur minibüsünün aracına çarptıktan sonra 120 metre giderek durabildiğini söyledi. Bu arada tur minibüsü şoförü Murat O. hakkında Mesleki yeterlilik belgesi bulunmadığı için cezai işlem uygulandığı bildirildi.

Yazar: Haberci
antalya alman turist kazası turistler kaza yaptı antalya kaza haberi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.