Artvin'e bir de seyir terasından bakın

Artvin'de belediye, vatandaşların çoğunlukla kullandığı alana 2 adet seyir terası yapmaya karar verdi. Artvin'in doğal güzelliğini turistler artık daha rahat görülebilecek.

Artvin'e bir de seyir terasından bakın

Artvin Belediyesi, İskebe Yürüyüş Yolu kapsamında alana 2 adet seyir terası yapmak için çalışmaları başlattı. Şehir ve doğa manzaralı 2 şehir terasının duvar yapım çalışmaları tamamlandı. 

Bir metre genişliğinde ve sentetik çimden oluşacak 400 metre uzunluğundaki yürüyüş parkuru içerisinde yapılacak seyir terasının zemini kauçuk kaplama olup içerisinde spor aletleri, çocuk oyun parkı, banklar ve perforeler yer alacak. Aynı zaman da Ayhan Şahenk Teknik Meslek Lisesi yol ayrımında yapımı devam eden 22 metre uzunluğu ile 7 metre genişliğe sahip şehir ve Çoruh manzaralı olan Yeni Mahalle seyir terasında çocuk oyun grubu, spor aletleri ve banklar bulunacak.  

ÇORUH VADİSİ'Nİ SEYREDİN
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, seyir teraslarıyla Artvin’e estetik bir değer ve görünüm kazandıracaklarını belirterek, "Spor yapan, yürüyüş yapan insanlarımızın temiz, güvenli ve estetik ortamda oturup nefeslenebilecekleri, çocuklarının çocuk oyun parkında oynayabilecekleri, spor aletlerini kullanarak kendi sporlarını yaparken de şehrin ve Çoruh vadisinin güzelliğini izleyip hoşça zaman geçirebilecekleri bir alan oluşturduk" dedi. 

Şehir teraslarıyla insanların manzaranın tadını çıkarırken bir taraftan rahatça nefes alarak dinlenebileceğini belirten Başkan Kocatepe, bir taraftan spor yapılırken, bir taraftan da ailelerin rahat zaman geçirebileceğini söyledi. 

Yazar: Haberci
artvin seyir terası artvinde gezilecek yer
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı