Fuat Avni'nin 'hırsız' dediği isim dava açtı. Onu bulun

Twitter'da hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine yazılar yazan Fuat Avni mahkemelik oldu. 'Ak Hırsızlar' listesinde adı geçen vatandaş, Fuat Avni'nin cezalandırılmasını istedi. Mahkeme Fuat Avni'yi bulabilecek mi?

Fuat Avni'nin 'hırsız' dediği isim dava açtı. Onu bulun

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da @fuatavni_f kullanıcı adıyla hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde kulis yazılar yazan Fuat Avni, mahkemelik oldu. Seçim öncesi 'AK hırsızlar' adıyla yayınladığı listede ismi olan vatandaş, mahkemeye başvurdu. 2,23 milyon takipçisi olan Fuat Avni, yapılan araştırmalarla bulunamamıştı. 

ZONGULDAK'TA SAVCILIĞA GİTTİ
26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesinde Fuat Avni rumuzlu kullanıcının 'Ak-Hırsızlar Listesi 26' isimli paylaşımında listede adının yer aldığını ifade eden Kemal Aydın, Zonguldak Adliyesi’ne gelerek Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu. Aydın, 1 Kasım’da gerçekleştirilecek olan milletvekilliği seçimleri ile ilgili AK Parti tarafından sandık kurulu başkanlığı teklif edildiğini ve çekilen kurada da sandık başkanı olarak görevlendirildiğini söyledi. 

KİŞİLİK HAKLARIM AYAKLAR ALTINDA
1221 nolu sandıkta da kamu görevini yaptığını ifade eden Kemal Aydın, “Seçim Kurulu’na teklif edildim. Seçim Kurulu’nda çekilen kura sonucunda 1221 nolu sandıkta Sandık Başkanı olarak görevlendirildim. Fakat geçtiğimiz Çarşamba gününden itibaren Fuat Avni rumuzuyla Twitter kullanıcısı ismimi Ak-Hırsızlar diye ağır ithamlarla, kişilik haklarını ayaklar altına alacak şekilde ismimi yayınladılar. Bunun üzerine seçim boyunca hiçbir açıklama yapmadım. Her ne kadar siyasi parti tarafından görevlendirildikse de kamu görevi statüsü taşıdığımızdan dolayı seçimlere de gölge düşürmemek için ve de maksatlı bir paylaşım olduğundan dolayı o amaca hizmet etmedik. Herhangi bir açıklama da yapmadık. Basının önüne çıkmadık” dedi.

FUAT AVNİ BULUNSUN
Yasal yollardan hakkını aradığını sözlerine ekleyen Kemal Aydın, “Bu arada kişilik haklarımızı yasal yollardan kullanmak, korumak, devletin bu konudaki adli kolluk kuvvetleriyle bu kişi kimse bulunup cezalandırılması için dilekçemi avukatıma yazdırdım. Şu anda yasal müracaatlarımı yapacağım. Bundan sonra basın yoluyla da bu kimse şahsımızla ne ilgisi var bununla ilgili diğer basın açıklamalarını da yapacağız. Bundan sonra hesabını soracağız. İlk iş olarak Cumhuriyet Savcılığı’na müracaat ediyorum. İnşallah Cumhuriyet Savcılığımız bu kişi kimse bulup cezalandıracaktır. Bugün müracaat sebebim odur” diye konuştu.

DİĞER İSİMLER NE YAPACAK?
Fuat Avni'nin yayınladığı bu listeyi hayali olduğunu savunan bazı kesimler ise söz konusu suç duyurusuyla yanılmış oldu. Fuat Avni'nin listesindeki diğer isimlerin durumuyla ilgili gelişmeler ise yakın zamanda belli olur. Zonguldak'taki bu olay gibi kişiler mahkemeye gidip, hakkını savunmak için mahkemeye verebilir. 

MAHKEME BULABİLECEK Mİ?
Fuat Avni hesabını kullanan kişilerin bu başvuruyla bulunup bulunmayacağı ise merak konusu oldu. Öyle ki istihbarat servisleri de bu hesabın kullanıcısı veya kullanıcılarını bulmak için girişimler yapmış fakat kamuoyuna yansıyan bir gelişme yaşanmamıştı. Bir ara Twitter genel merkezine yapılan başvuruda da, IP adresleri istenmiş fakat verilmemişti. 

Yazar: Haberci
fuat avniye dava ak hırsızlar listesi fuat avni bulanacak mı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı