Köyde büyüyen kızdan bakana red

Köyde büyüyen Meltem Sert, Bakan Müezzinoğlu'nun kendisine ettiği iş teklifini reddetti. Herkesin torpil diye kapı kapı dolaştığı şu günlerde genç bayanın neden bunu yaptığı ise dikkati çekti.

Köyde büyüyen kızdan bakana red

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, MODEF EXPO 2015 Fuarın'da firma standlarını gezdi. Müşteri temsilcisi bir bayanın yanına giden Müezzinoğlu, genç bayana iş teklifinde bulundu. Düşünmeden 'Hayır' cevabı veren bayan gerekçesini gazetecilere anlattı. 

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yerli ve yabancı mobilyacıları bir araya getiren MODEF EXPO 2015 fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuarın açılışına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, beraberindekilerle birlikte stantları gezdi. Burada Meltem Sert isimli bir müşteri temsilcisinin yanına giderek konuşma yapan Müezzinoğlu, "Gel bizim Bakanlıkta görev verelim sana" diyerek iş teklifinde bulundu. Teklifi düşünmeden reddeden Meltem Sert, “Ben vefalı bir insanım, şu anki patronumu bırakıp bu teklife evet diyemem” şeklinde cevap verdi. Bunun üzerine Bakan Müezzinoğlu ise, "Devlete olan vefa her şeyden önce gelir” diyerek kızın yanından ayrıldı.

REDDETME GEREKÇESİNİ AÇIKLADI
Bakan Müezzinoğlu'nun iş teklifini reddeden genç kız, ayak üstü söylenen laflara inanmadığını belirterek, "Onun için teklifi reddetmiştim. Gerçekten iş teklifi olursa, ciddi bir şekilde konuşulur. Arapça ve İngilizce biliyorum. Tabi bunun yanı sıra atanamadığımı da söyledim. Fakat ona cevap vermedi. Ben köyde büyüdüm. Ailem bin bir güçlükle beni üniversiteye gönderdi. Üniversiteyi bitireyim, kendi bölümümle ilgili bir yere yerleşeyim istedim. Dört sene okudum ama kendi bölümümle ilgili hiçbir yere giremedim. Sağlık kurumları işletmeciliği okudum. Neden çünkü ataması yok. Tek bir kişi bile almıyorlar. Ben de iki dil bildiğim için dış ticaret yapabiliyorum. Benle birlikte okuyan arkadaşlarımın tamamı şu anda açıkta. Atama istedik, geçiştirdi gibi” dedi.

Yazar: Haberci
iş teklifini reddetti bakan iş teklifi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.