Rusya'nın uçakla imtihanı

Geçtiğimiz günlerde Mısır'dar Rusya'ya kalkan uçakta 240 kişinin ölmesinin ardından bu kez de Rus yapımı bir uçak düştü. 41 ölü olan uçağın düştüğü yerde insanlar bulunduğu öğrenildi.

Rusya'nın uçakla imtihanı

Rusya, ikinci uçak şokuyla karşı karşıya. Daha önce kendi vatandaşlarının da bulunduğu uçağın düşmesiyle 240 vatandaşını yitiren Rusya, bu kez kendi yaptığı uçağın düşmesini konuşuyor. Rusya'yı 'kötü imalat' yapmakla karşı karşıya bırakan bu son olayda 42 kişinin öldüğü ve bu sayının artabileceği konuşuluyor. 

Güney Sudan’ın Paloich kentine gitmek üzere başkent Juba’da bulunan havalimanından kalkış yapan Rus yapımı Antonov kargo uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Uçağın kuyruk kısmının başkent Juba’daki havalimanı yakınlarında bulunan Beyaz Nil Irmağı çevresine dağıldığı kaydedilirken, kazada ölü sayısının 41’e yükseldiği bildirildi. Uçakta 7 yolcu ve 5 mürettebatın da bulunduğu ifade edilirken, uçağın düştüğü yerde de sivillerin olabileceği aktarıldı.

ÖLÜ SAYISI ARTABİLİR
Devlet Başkanlığı Sözcüsü Ateny Wek Ateny, 1 mürettebat ve 1 de çocuk yolcunun kazadan kurtulmayı başardığını ifade ederek, “Uçakta kaç kişinin bulunduğunu doğrulamamız gerekiyor” dedi. Uçağın balıkçıların bulunduğu bir alana düştüğünü belirten Ateny, uçak düştüğü sırada yerde kaç kişinin bulunduğunun ise henüz netlik kazanmadığını belirtti. İsminin açıklanmasını istemeyen bir polis memuru ise, görgü tanıklarının olay yerinde 41 kişiye ait cansız gördüklerini kaydederek, bu rakamın artabileceğini söyledi.

Bir kaç gün önce Mısır'dan Rusya'ya gitmek için kalkan bir uçak terör örgütü DAEŞ tarafından düşürülmüş ve içerisindeki mürettebat dahil yaklaşık 250 kişi hayatını kaybetmişti. 

Yazar: Haberci
düşen uçak haberleri rusya uçağı sudanda düşen uçak
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı