Erdoğan'dan 1 Kasım yorumu: Yerli ve milli olan kazandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım'da toplum mühendisliği çabalarının, millî irade karşısında sonuçsuz kaldığını belirterek, "Millet yerli ve milli duruş sergileyenlerin yanında yer aldı" dedi.

Erdoğan'dan 1 Kasım yorumu: Yerli ve milli olan kazandı

Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Denizli, Düzce, Eskişehir, İstanbul, Kocaeli, Konya ve Yalova’dan gelen 400’e yakın köy ve mahalle muhtarı ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

MUHTAR İLE CUMHUR ARASINDA BAĞ
Türkiye’nin 12 farklı ilinden mahalle ve köy muhtarı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkedeki yönetim organizasyonunun en küçük birimi olan mahalle ve köylerin seçimle iş başına gelen muhtar tarafından yönetildiğine dikkat çekerek, “Yönetim organizasyonunun en tepesinde yer alan Cumhurbaşkanı ile, bu yapının tabanını oluşturan muhtarlarımız arasındaki bağ ne kadar güçlü, ne kadar sağlıklı olursa, Türkiye için o kadar hayırlı olur” dedi.

SİZLE İLİŞKİLERİMİ GÜÇLÜ TUTACAĞIM
Bu yüzden muhtarlarla olan buluşmasını sürdüreceğini ve onlarla arasındaki ilişkiyi canlı ve güçlü tutacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan rahatsız olanları da bildiğini söyledi. Osmanlı’nın son ve Cumhuriyet’in ilk dönemlerinden bu yana kendileri gibi düşünmediği için milleti sevmediklerini açıkça ifade etmekten çekinmeyen bir aydın tipinin var olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İdeolojik saplantıları çerçevesinde belirledikleri istikamette gitmeyen millete her türlü hakareti yapmayı kendilerine hak gören bu güruhun etki alanı, hamdolsun, giderek daralıyor” diye konuştu.

HALKIN OYUYLA GELDİM MUTLUYUM
Milletin, irfanı, feraseti ve dirayetiyle bu aydın tipine tarih boyunca hak ettikleri dersi hep verdiğini, bugün de her fırsatta vermeye devam ettiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, milletin içinden çıkıp gelmiş bir vatandaş, bir siyasetçi olarak, tüm hayatımız boyunca halkımızla birlikte yol yürümeyi kendimize şiar edindik. Allah’ın rızasından başka bir tasvip makamı, millî iradeden başka bir tasdik makamı gözetmedik, gözetmiyoruz. İşte bu sebeple, Türkiye’nin doğrudan halkın oyuyla işbaşına gelmiş ilk Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyor olmak, benim için ayrı bir mutluluk kaynağıdır” dedi.

7 HAZİRAN'I DOĞRU DEĞERLENDİREMEDİLER
Konuşmasında 1 Kasım seçimlerinin, 7 Haziran seçimlerinin tekrarı mahiyetinde bir seçim olduğunu ve 7 Haziran seçimlerinin, Türkiye’nin uzun yıllardır alışık olmadığı bir Meclis tablosu ortaya çıkardığını hatırlatan Erdoğan, "Meclis’te temsil edilen siyasi partilerin çoğunun 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarını doğru değerlendiremediklerini gördük. Bu süreçte, 12 yıllık Başbakanlığım döneminde çok büyük emeklerle ve fedakârlıkla tesis ettiğimiz huzur ve güven ortamının tehlikeye düştüğüne şahit olduk. Bölücü terör örgütü ve sırtını ona dayadığını açıkça ifade eden bir parti, Türkiye’yi yeniden kanın, gözyaşının, kaosun hâkim olduğu günlere döndürmek için var gücüyle gayret gösterdi" diye konuştu.

Erdoğan, 1 Kasım seçimlerinde millet iradesinin verdiği mesaja ilişkin "Milletimiz, 1 Kasım’da, ‘Ben koalisyon istemiyorum, güçlü bir tek parti iktidarıyla yoluma devam etmek istiyorum’ mesajını verdi. Azınlığın çoğunluğa tahakkümü anlamı taşıyan taşkınlıklara yönelenler, milletimiz tarafından bir kez daha, seçim sandığı marifetiyle ikaz edildi, uyarıldı. 1 Kasım seçimleri göstermiştir ki, bu millet, Türkiye’yi istikrar ve güven ortamından uzaklaştıracak hiçbir siyasete, hiçbir girişime geçit vermemektedir. Bu ülkede demokrasiyi, huzuru, kalkınmayı, gelişmeyi önceliği haline getirmeyen hiçbir partinin, milletimizin takdirini, desteğini kazanamayacağı, açıkça ortaya çıktı" değerlendirmesinde bulundu. 

YERLİ VE MİLLİ VURGUSU
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım seçim sonuçları ile toplum mühendisliği çabalarının, millî irade karşısında yine sonuçsuz kaldığının, milletin yerli ve millî duruş sergileyenlerin yanında yer alıp geleceğine sahip çıktığının görüldüğünü de sözlerine ekledi ve “Milletimizin teröre, terör örgütlerine, onlara sırtını dayayanlara, her türlü paralel yapıya ve bunlar karşısında gerekli dirayeti ortaya koyamayanlara mesajını açık bir şekilde ifade etmiştir” yorumunda bulundu.

Yazar: Haberci
erdoğan 1 kasım yorumu 1 kasım seçim değerlendirmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.