Haberi çıkmasa Kaymakam görmeyecek

Osmaniye'de Kaymakamlık'tan aldığı 200 TL aylık ile tek başına yaşam savaşı veren Cennet Nine, haberi çıktıktan sonra bakım evine yerleştirildi. 'Ölsem kimsenin haberi olmayacak' diyen nine, şimdi rahata kavuştu. Akıllara, 'Neden daha önce bu yardım yapılmadı' sorusu geldi.

Haberi çıkmasa Kaymakam görmeyecek

Valilik ve ilçe kaymakamlıklarında oluşturulan Sosyal Yardımlaşma Vakıfları, bulundukları yerleşim yerindeki ihtiyaç sahibi insanlara nakdi yardım yapıyor. Başvuru sahibinin evine gidilip, araştırma görevlileri rapor hazırlayıp gereken yardım veriliyor. Fakat Osmaniye'de 6 yıl önce eşini kaybeden ve çocuğu olmadığı için hayata tek başına tutunmaya çalışan 76 yaşındaki Cennet Uslu'ya 200 TL aylık ödemesi bağlandı. Cennet Nine, haber oldu çaresizliğini anlattı şimdi Kadirli Kaymakamlığı'nca Osmaniye Yaşlı Bakım Merkezi'ne yerleştirildi. 

KAYMAKAMLIK KAYITSIZ KALMADI
Kadirli ilçesinde komşularının kiraladığı evde tek başına yaşayan Cennet Uslu’nun 6 yıl önce eşi Bayram Uslu vefat etmiş, çocuğu da olmayan Cennet nine yalnız kalmıştı. Yaklaşık 25 gün önce ayağı kırılan ve ayağı kırıldıktan 1 gün sora yine komşularının yardımıyla hastaneye kaldırılan Cennet Uslu tek başına kaldığı evde kendi ihtiyaçlarını karşılayamaz halde yaşamını sürdürüyordu. Bu duruma Kadirli Kaymakamlığı kayıtsız kalmadı. Kaymakam Muhittin Pamuk’un talimatıyla Kadirli Sosyal Hizmet Merkezi harekete geçerek Cennet Uslu’yu evinden alıp Osmaniye Yaşlı Bakım Merkezi'ne yerleştirdi. 

TUVALETE GİDEMİYORDU PARA VERDİLER
Cennet Uslu “Geçen ay Kadirli kaymakamlığı bana 200 TL yardım yaptı. Ben yaşlılık maaşı alıyorum. Ama yerimden kalkıp tuvalete bile gidemiyorum. Ölsem kimsenin haberi olmayacak. Ben yetkililerden uzanacak bir el bekliyorum" demişti. 

EDİTÖR DİYOR Kİ: NEDEN DAHA ÖNCE YAPILMADI?
Kaymakamlık yetkilileri 1 ay önce de eve gelmiş ve yaşlı teyzeye nakdi yardım yapmışlardı. Oysa basında çıkan haberde de anlaşılacağı üzere yaşlı teyze para değil, kendi ihtiyaçlarının karşılayamayacağını anlatmıştı. Haberin ardından harekete geçen kaymakamlık, neden daha önce böyle bir ihtiyacı tespit edip, harekete geçmedi akıllara soru işareti olarak kaldı. kupurhaber.com olarak geçte olsa ninenin ihtiyacını gideren Kaymakam Muhittin Pamuk'a teşekker ediyor ve ekiplerini daha dikkatli olmaları konusunda uyarmasını temenni ediyoruz.

Yazar: Haberci
cennet uslu yardım kaymakamlık yardımları evinde kalan yaşlı kadın haberi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı